Динамо і Шахтар у Лізі чемпіонів та Зоря у Лізі конференцій протягом останніх двох турів єврокубках грають синхронно. Чемпіон та віце-чемпіон програли усі 4 свої матчі, а от Зоря принесла дві перемоги (4 очки) у скарбничку рейтингу УЄФА, який визначає представництво команд від кожної країни.

Поки що Україна тримається на 11-й позиції і бореться за місце у топ-10, аби мати місце відразу в груповому етапі Ліги чемпіонів. Крім того, потрібно озиратися назад, аби не пропустити когось, хто нижче.

Цього тижня (2, 3 і 4 листопада 2021 року) українські команди виступили трішки гірше, ніж конкуренти.

Як виступили українські клуби

На трьох наші команди набрали 2 очка. У Лізі чемпіонів Шахтар на виїзді програв Реалу (1:2), а Динамо вдома, як і двома тижнями раніше у Каталонії, мінімально програло Барселоні (0:1). У Лізі конференцій Зоря перемогла вдома болгарський ЦСКА (2:0). Це додало до коефіцієнтів 0,4 бали (2 очки поділені на 5 команд – стільки стартувало від України на початку сезону).

Тож тепер сумарний коефіцієнт України за 5 сезонів складає 31.400. Це менше, ніж у Австрії, Шотландії і Росії з якими Україна конкурує за місце у топ-10.

Нижче нас – Сербія, Бельгія та Швейцарія. Вони відстають суттєво, але після того, як за підсумками сезону відпадуть найдавніші коефіцієнти сезону 2017/18 – впритул наблизяться або навіть обженуть Україну.  Тож слідкуємо за ними.

Австрія

У Лізі чемпіонів Зальцбург на виїзді програв німецькому Вольфсбургу (1:2). У Лізі Європи Штурм у гостях зумів відібрати очки у іспанського Реал Сосьєдада (1:1), а Рапід теж на виїзді програв хорватському Динамо (1:3). У Лізі конференцій ЛАСК без проблем набрав очки у домашній грі проти вірменського Алашкерта (2:0).

Усього – 3 очки Ділити австрійські очки також треба на 5. Виходить, що цього тижня австрійці заробили 0,6 бали і ще трішки відірвалися від України. Загальна перевага над Україною становить уже 3,45 очки.

Шотландія

Обидві шотландські команди грають у Лізі Європи і грали цього разу в гостях. Рейнджерс зіграв унічию з данським Брондбю (1:1), а Селтік переміг угорський Ференцварош (3:2).

У даному випадку 3 очки ділимо теж на 5 команд. Коефіцієнт 0,6 – це краще ніж в України. Шотландія відривається на 1.300 бали.

Росія

Російські команди цього тижня зібрали урожай із 2 очок. У Лізі чемпіонів Зєніт у Турині програв Ювентусу (2:4), у Лізі Європи Спартак і Локомотив на виїзді зіграли дві нічиї 1:1. Локомотив – з турецьким Галатасараєм, а Спартак – з англійським Лестером.

Ділимо 2 на 5 і маємо той самий результат, що і в українських команд. Отже, у рейтингу відстань не змінилася і складає 0,682 бали. Це можна відіграти за 1-2 тури.

Сербія

Партизан у Лізі конференцій на виїзді поділив очки з бельгійським Гентом (1:1). А у Лізі Європи Црвена Звезда програла вдома проти данському Мідтьюллану (0:1).

Утім, у перерахунку на команди Сербія заробила більше балів, адже усі здобуті очки треба ділити на 4 (за кількістю учасників на старті). 1 поділити на 4 – маємо 0,250 балів. Сербія наближається до 2,025 бали.

Бельгія

У Лізі чемпіонів Брюгге програв у гостях МанСіті (1:4). У Лізі конференцій Гент поділив очки із сербським Партизаном (1:1). У Лізі Європи Антверпен вдома без варіантів програв турецькому Фенербахче (0:3), а Генк набрав 1 очко у матчі проти англійського Вест Гема (2:2).

Ділимо 2 на 5, отримуємо 0,400 і бачимо, що Бельгія залишається на тій самій відстані, що і раніше – 2,2 бали.

Швейцарія

Янг Бойз у Лізі чемпіонів поступився іспанському Вільяреалу (0:2), а у Лізі конференцій Базель у гостях не зумів здолати кіпрську Омонію (1:1).

Результат – 1 очко, яке потрібно ділити на 4 команди. Коефіцієнт – 0,250, що дозволяє Швейцарії наблизитися до України на відстань 3,475 балів.