Jenna Nighswonger розповідає про перехід до Bay FC, вихід з Arsenal і надії на USWNT

Jenna Nighswonger: повернення до NWSL з поглядом на Чемпіонат світу 2027

Jenna Nighswonger не виступала за USWNT вже понад рік – це той факт, який вона прагне змінити перед Чемпіонатом світу 2027. У своєму першому інтерв’ю після повернення до NWSL, гравчиня року 2023 року розповідає про свої плани потрапити до складу збірної США на жіночий Чемпіонат світу 2027, після нелегкого періоду у WSL.

Nighswonger була справжнім відкриттям у своєму дебютному сезоні. Сезон 2023 року бачив, як півзахисницю з Florida State обрали четвертою загалом у драфті Gotham FC. Там вона не тільки допомогла команді здобути свій перший титул чемпіона NWSL, але й виграла титул Новачка року – і все це, перейшовши на позицію повного захисника, яку вона ніколи раніше не грала.

Після завершення сезону 2024 року, Nighswonger прагнула ще більше випробувати себе, тому підписала контракт із WSL командою Arsenal у 2025 році. “Однією з моїх головних причин поїхати в Англію була можливість випробувати на собі щось нове, і я змогла досягти цього там”, – зауважила Nighswonger.

Однак за кордоном вона отримала обмежений ігровий час, зробивши лише шість загальних виступів за Arsenal і вісім на правах оренди минулого сезону у складі Aston Villa. Зараз NWSL та Каліфорнія кличуть її додому, і Nighswonger підписала контракт з Bay FC до 2028 року. Сума контракту складає близько $200,000.

“Bay була такою захоплюючою командою, до якої можна було прийти”, – говорить вона. “Це команда з такою кількістю інвестицій, і я дійсно рада бути частиною цього проєкту.” Повернення Nighswonger до Bay дозволяє їй грати близько до сім’ї.

Nighswonger приносить багатий досвід у молодий колектив Bay FC. Вона вважає, що це є ознакою зростання жіночого футболу, що гравці мають можливість вибрати з кількох високо конкурентних ліг у світі. “Коли я поїхала до Англії, мене запитали [яка ліга є більш конкурентною], і я думаю, що рішення повернутися більше стосувалося того, що було професійно та особисто на краще для мене”, – пояснює вона.

Спілкуючись із тренером Bay Еммою Котес, інтерес Nighswonger викликала розмова про тактичну гнучкість, яку вона вважає необхідною для гри на позиції повного захисника у ролі, яка постійно еволюціонує. Починаючи адаптуватися до культури клубу, Nighswonger бачить збалансовану команду, де молоді гравці значущим чином сприяють успіху клубу.

Зі своєю мрією потрапити до списку USWNT на Чемпіонат світу FIFA 2027, Nighswonger прагне пристосуватися, добре грати за свою команду і сподівається, що винагороди не змусять себе чекати. “Я дуже хочу бути на Чемпіонаті світу; це те, що завжди в мої