На посаду претендував Андрій Шевченко, однак призначили польського спеціаліста.

Новим тренером Національної збірної Польщі став Чеслав Міхневич. Про призначення повідомили на сайті Польського футбольного союзу. Офіційна презентація відбулась 31 січня.

Як зазначив президент Польського футбольного союзу Цезарі Кулеша, Чеслав Міхневич підписав контракт до кінця року з можливістю продовження. Зараз головна мета польської “кадри” – матчі плей-офф і, що дозволять полякам потрапити на Чемпіонат світу в Катарі.

“Ситуація, в якій ми опинилися наприкінці року, була справді важкою. Ми залишилися і без тренера, і без штабу, який займався національною збірною. Я не приховував, що веду переговори з кількома тренерами. Я хотів познайомитися з різними точками зору, тому були переговори з тренерами з Польщі та з-за кордону. На ринку була доступною обмежена кількість вільних тренерів, які могли претендувати на таку престижну посаду, тому нам довелося відкласти емоції та проводити весь процес дуже обережно. Я зустрічався з тренерами, проаналізував їхні ідеї щодо керування командою, обговорив умови контракту, щоб ситуація, з якою ми мали справу наприкінці грудня, не повторилася. Я вибрав Чеслава Міхневича, який має належні якості та досвід, щоб очолити команду в боротьбі за чемпіонат світу”, – сказав Кулеша.

Кулеша наголосив, що “чудово розуміє емоції вболівальників і ЗМІ, зацікавлених у виборі тренера збірної Польщі”

“Це найважливіша тренерська посада в польському спорті. Для мене останній місяць був часом напруженої роботи, зустрічей і розмов з тренерами, аналізу багатьох деталей. Тепер, коли вибір зроблено, важливі лише плани перемогти Росію”, – пояснив функціонер.

Раніше 52-річний Чеслав Міхневич тренував польську молодіжну збірну U-21, а у 2021 році вивів варшавську Легію у груповий етап Ліги Європи.

Зазначимо, у березні збірна Польщі зіграє два матчі з росіянами за вихід у фінальну частину Чемпіонату світу, що відбудеться у листопаді-грудні в Катарі. Переможець пари зіграє з Швецією або Чехією, які аналогічно зіграють два матчі у режимі плей-офф.

Як відомо, y січні стало відомо про те, що збірну Польщі очолить Андрій Шевченко. Однак через його незавершені питання з достроковим розривом контракту з італійським клубом Дженоа, Польський футбольний союз відкинув його кандидатуру.