134 роки історії у трансферних планах Ліверпуля

Ліверпульська гордість: значення вихованців у команді

Ліверпуль завжди пишався своєю історією виховання місцевих талантів. Це має велике значення не лише для вболівальників, а й для клубу в цілому. Прикладом цього є тверда позиція клубу щодо відмови від будь-яких пропозицій по Куртісу Джонсу з боку Інтера під час зимового трансферного вікна. Джонс був готовий розглянути перехід, оскільки не зміг закріпитися як основний гравець в півзахисті під керівництвом Арне Слота. Однак відповідь Ліверпуля була чіткою: Джонс не покине клуб, і на це є не лише футбольні причини.

Куртіс Джонс — єдиний гравець з міста у першій команді після продажу Трента Александера-Арнольда до Реала Мадрид минулого літа. Залишилося менше 18 місяців до закінчення його контракту, і боротьба за місце в стартовому складі все ще триває. Ліверпуль відчайдушно намагається підтримати традицію мати в команді хоча б одного гравця з Мерсісайда в кожному сезоні своєї історії, починаючи з 1892 року.

Традиція виховання і політичні аспекти

Ліверпуль відомий своєю гордістю за місцеві таланти, і не лише в контексті футболу. Місто, яке часто відчуває себе запущеним з боку національних інституцій, ніколи не забуло про свої корені. Якраз це і є причиною, чому на матчах часто звучить: “Ми не англійці, ми скоузери”. Для клубу і його прихильників важливо мати “скоузера в команді”.

Тиск на Джонса великий. Капітан клубу, Стівен Джеррард, одного разу назвав його своїм наступником: “Я завжди знав, що з правильною підтримкою він може стати серцем команди”, розповів він The Times. Але, поки інші молоді таланти роблять великі кроки, Джонс бореться за місце під сонцем на Анфілді.

Боротьба за майбутнє Джонса

Незважаючи на його амбіції, Джонс ще не зміг повністю закріпитися у команді. “Я хочу бути частиною команди,” сказав він The Athletic минулого року. Але щоб досягти цього, йому доведеться витіснити когось з основи, де конкуренція дуже жорстка.

Іронія полягає в тому, що саме його виховання на Мерсісайді може стати причиною можливого відходу з рідного клубу. “Вирісши в Токсеті, я став тим, ким є сьогодні – впевненим, сміливим, певним в своїх діях,” сказав Джонс The Independent. Час покаже, чи залишиться Джонс в команді, чи його кар’єра вимагатиме змін.