dk_trans_21.webp (84.63 Kb)

Перемогою в матчі над Інгульцем (5:0) київське Динамо фактично забезпечило собі золоті медалі УПЛ 2020-21.

dk_trans_21.webp (84.63 Kb)

За три тури до завершення чемпіонату України з футболу київське Динамо має 13-очкову перевагу над Шахтарем і тепер може зосередитися на фіналі Кубка України та на тому, навколо кого будувати нову команду на наступний сезон.

Не слід забувати, що команді вкрай потрібне підсилення, аби бути конкурентним клубом не лише в рамках УПЛ, але й на євроарені. Які позиції слід підсилити?

Воротарі

neshcer.webp (161.12 Kb)

Це найменш проблемна лінія в команді. Мірча Луческу повністю довірився Бущану і практикує ротацію на цій позиції лише за форс мажорних обставин (дискваліфікації, травми, коронавірус). Причому основний голкіпер киян навіть місце у збірній України заслужив.

Дублери – досвідчений Бойко та юний талант Нещерет. Останній вже вимушено дебютував у Лізі чемпіонів і показав чудову гру проти Барселони, але на внутрішньому рівні не впорався з психологією – пропустив тричі від Шахтаря, а потім заробив вилучення у грі проти Колоса і досі не грає через травму.

Центр захисту

popov_zabarn.webp (78.79 Kb)

Вимушено через низку травм і захворювань на COVID-19 румунський тренер довірився зовсім молодим Сироті та Забарному, які отриманим шансом скористалися і тепер є гравцями збірної України. Поруч ще і не набагато старший Попов. Середній вік цієї трійці – 20 років. І на їхньому фоні перманентно травмований 26-річний Бурда виглядає ветераном. Якщо всі ці гравці будуть у формі – перейматися за центр оборони не варто.

Крім того, у оренді за Легію виступає ще й Шабанов, якому не довіряв Луческу у першому колі (поляки хочуть його залишити на постійній основі). А з таким вектором тренерського штабу на розвиток молоді, можна очікувати приєднання до основи 20-річногол Біловара, 19-річного Бражка та 18-річного Боля. Всі троє – гравці молодіжної збірної України.

Єдина проблема, що троє з квартету основи (Попов, Бурда та Забарний) – правоногі. І команді потрібен лівоногий захисник, аби не переводити сюди з флангу Миколенка. Але робота у цьому плані, судячи з усього, не ведеться. За останній рік з киянами пов’язували лише одного футболіста такого амплуа – 19-річного австралійця Антона Млинаріча. Взимку він перейшов на півроку в оренду до загребського Динамо, але так поки і не дебютував. Навряд чи це можна розглядати, як варіант під основу.

Фланги оборони

mykol_karav.webp (114.81 Kb)

Тут у Динамо навіть забагато гравців. Праворуч лише травма Тимчика дозволила Караваєву та Кенджорі отримати достатньо ігрового часу. Тепер Тимчик відновився і з цих трьох комусь точно доведеться або піти, або змиритися з роллю глухого резервіста. Підсилювати цю позицію нині немає потреби.

На лівому фланзі основний захисник – Миколенко. Але крім нього є ще бразилець Сідклей та поки травмований Костевич. Навіть якщо Миколенка цього літа запросять італійці (найчастіше ЗМІ пишуть про Мілан), лишається два виконавці і перспективний юніор Вівчаренко. Та і про Вантуха та Дубинчака, які грають на правах оренди за Олександрію і Дніпро відповідно, забувати не варто.

Опорна зона

slisz.webp (114.48 Kb)

Сидорчук – дуже нестабільний і часом заслужено отримує порцію критики від вболівальників. До того ж, він гравець старої формації і на атаку працює по мінімуму, зосереджуючись на руйнуванні чужих випадів. В сучасному футболі потрібен хтось більш творчий на цій позиції, аби починати ключовими пасами власні спроби забити гол.

Але проблема в тому, що конкурентів у Сидорчука немає. Кадірі так і не прижився, а щодо Белуце, якого минулого року запрошували в авральному порядку, вже висловився Луческу: ані продовження оренди, ані повноцінного контракту. Є ще Алібеков, який повернувся з оренди, але він навіть у посередній Уфі за півроку лише двічі виходив на поле.

Найбільш свіжа чутка – інтерес Динамо до польського півзахисника Бартоша Сліша. 22-річний гравець вже викликався до лав національної збірної і зараз грає в основі Легії, яка мчить до чемпіонства.

Центр поля

buyals.webp (65.68 Kb)

За два місця в основі тут конкурує ціла купа футболістів: Андрієвський, Шепелев, Шапаренко, Гармаш, Буяльський і Ледньов. Плюс влітку повертаються Булєца і Смирний, які в оренді грають за Дніпро та Колос. А ще є талановитий дублер Волошин, якого залучають до тренувань з основою.

Тому дуже дивно, що навколо гравців цього амплуа з’являється так багато чуток щодо переходу в Динамо. Якщо і запрошувати когось – то безпосередньо в основу. Але жодне з озвучених прізвищ – не той варіант.

Вінгери

lovrich_gor.webp (55.74 Kb)

Кількісно тут також достатньо гравців: Циганков, Клейтон і Цитаїшвілі, який має повернутися з оренди у Ворсклі праворуч. Вербіч, де Пена та Дуелунд – ліворуч. Крім того, на цих позиціях може зіграти Жерсон Родрігеш.

Але не все так добре, як видається. Циганкову пора їхати у Європу аби остаточно не загальмувати у розвитку, Цитаїшвілі через травму не зумів реалізувати себе у Полтаві, Клейтоном цікавляться у Перу, а щодо Вербіча – є сумніви чи зможе він відновити оптимальні кондиції після травми. Дуелунду же катастрофічно не щастить. Через постійні травми за 2,5 роки у Києві данець взяв участь лише у 20 матчах УПЛ.

Саме тому так багато чуток стосується саме цих позицій. Найбільш голосна з них – можливе повернення до Києва Андрія Ярмоленка. Вест Гем готовий відпустити футболіста за 6 мільйонів євро, але проблемою може стати висока зарплатня українця (близько 100 тисяч євро на тиждень). Суркіси точно не готові платити такі гроші, тому тут все буде залежати від апетитів гравця.

Інші кандидати, імена яких згадувалися у ЗМІ – Айртон з бразильського Крузейро, турок Ескіхеллачі з Єні Малатьяспора, Діалло з сенегальської академії Дару Салам, румун Сореску з бухарестського Динамо і хорват Чуже, який наразі на правах оренди захищає кольори Дніпра.

Є чутки і щодо іншого хорвата – Ловрича, контракт якого належить словенській Гориці. У чемпіонаті Словенії він забив 15 голів і зробив 7 асистів у 26 матчах. Поки що це найбільш цікава чутка.

Форварди

aaron-boupendza-hatay.webp (57.08 Kb)

Поки що їх два – Супряга та Беседін. І теоретичний Родрігеш, якого можна використовувати на цій позиції. У дублі – надзвичайно талановитий 19-річний Ванат, який забив 23 голи у 22 матчах чемпіонату України серед гравців віком до 21 року. Але цього точно замало, враховуючи, що Супрягою досі цікавляться команди Серії А. Нападника точно потрібно відпускати, аби він не засидівся а лаві запасних.

Соль, який результативно грає в оренді за Тенеріфе уже заявив, що не хотів би повертатися з Канарських островів до України. Орендований польської Легією Русин запам’ятався у сусідній країні лише скандалом – відмовою грати за дубль і покаранням від клубу. Каргбо в Олімпіку та Ісаєнко у Колосі у поточному сезоні на двох забили усього лише 4 голи в УПЛ. Схоже, Луческу не знайде у комусь із них справжнього підсилення. Тому доведеться шукати зовні.

Взимку найбільше говорили про габонського форварда із Хатайспора – Бупендзу. 25-річний футболіста забив уже 19 голів у 29 матчах турецької Суперліги і за оцінками фахівців коштує близько 7 мільйонів євро. В принципі, підйомна сума, але власники Хатайспору хочуть принаймні вдвічі більше.

Дешевший варіант – форвард Дніпра Довбик, проте він за манерою дуже схожий на Беседіна, а тримати двох однотипних гравців попереду – сумнівне рішення.

Від Сергій Кириченко

Сергій Кириченко