Про це сьогодні на брифінгу в штаб-квартирі УЄФА розповіли президенти федерацій футболу Іспанії Португалії та України Луїс Рубіалес, Фернандо Гомес і Андрій Павелко, повідомила пресслужба УАФ.

«Федерація футболу Португалії та Королівська федерація футболу Іспанії залучили Україну до заявки на проведення Чемпіонату Світу-2030.

Обидві асоціації повідомили про своє прагнення УЄФА, який одразу висловив свою повну підтримку.

Приклад завзятості та стійкості українського народу надихає, тому дану ініціативу спрямовано на здійснення внеску у відновлення країни у період відбудови завдяки силі футболу.

Умови участі України у заявці будуть обговорені та визначені згодом.

Відтепер до Координаційного комітету з підготовки заявки на проведення Чемпіонату Світу-2030 на чолі з Антоніо Ларанхо входитимуть й представники української сторони.

Кандидатури Португалії, Іспанії та України відповідатимуть всім критеріям та дедлайнам подачі заявки до ФІФА.

Ми віримо, що футбольна сім’я всього світу підхопить та підтримає дану ініціативу. Ласкаво просимо, Україно, до заявки на Чемпіонат Світу-2030!» — йдеться у спільному офіційному повідомленні організацій.

Президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко подякував президенту України Володимиру Зеленському за підтримку ініціативи участі України в заявці на проведення ЧС-2030. Посадовець заявив:

«Ми усвідомлюємо, наскільки важливою є ця ініціатива сьогодні для всієї України. Це мрія мільйонів українських уболівальників. Мрія людей, що пережили жахіття війни чи досі знаходяться на окупованих територіях, над якими невдовзі обов’язково знову замайорить український прапор. Ми відродили футбол України в умовах війни й проти війни. Війна закінчиться, і ми організуємо поєдинки ЧС-2030 спільно з Іспанією й Португалією на найвищому рівні!

Участь України в заявці на проведення ЧС-2030 є важливою і для об’єднання й зміцнення Європи в ці складні часи. Кілька місяців тому Україна отримала статус кандидата в члени ЄС, і найближчими роками ми сподіваємося отримати повноправне членство. Спільне з Іспанією й Португалією проведення ЧС-2030 стане яскравим історичним дійством, яке символізуватиме єдність Європи від Лісабону до Києва, Донецька, Луганська й Севастополя. Ця подія стане символом торжества футболу заради миру! Що також символічно в контексті 100-річчя від першого розіграшу ЧС, яке весь футбольний світ відзначатиме 2030 року.

Щиро дякую моїм колегам з Іспанії й Португалії за підтримку спільної заявки, яка лише підтверджує єдність європейської футбольної родини. Дякую УЄФА й особисто Александеру Чеферіну за підтримку цієї ініціативи! Дякую Президенту України, Офісу Глави Держави за стійкість і безперервну підтримку українського футболу в нашій країні й на міжнародній арені! Дякую всім нашим друзям із національних асоціацій за солідарність і підтримку України!»

Зазначимо, цього року Чемпіонат світу відбудеться у Катарі, де триватиме з листопада по грудень. Наступний Мундіаль запланований на 2026 рік у Канаді, США і Мексиці.