Нарешті дочекалися – початок матчів у групах Ліги чемпіонів сезону 2021/22 вже зараз. Традиційний турнір міг опинитися під загрозою як через нову хвилю коронавірусу в Європі, так і через скандал зі спробою топ-клубів створити окрему Суперлігу.

Втім, найгіршого вдалося уникнути – тож Ліга чемпіонів повертається у класичному форматі і за участі чемпіонів (київське Динамо) та віцечемпіонів (донецький Шахтар) України. Розповідаємо коротко про турнір.

Ліга чемпіонів 2021/22

Система групового етапу у цьому сезоні традиційна – 32 команди розділені на 8 груп (по 4 суперники в кожній). Вони зіграють між собою за схемою: кожен з кожним дома і на виїзді. Матчі триватимуть з вересня по грудень. За результатами шести турів будуть визначені місця в кожній групі.

До стадії плей-офф, вийдуть переможці груп та команди, що посядуть другі місця. Далі вони за класичною схемою на виліт проведуть двоматчеві дуелі (дома і в гостях) на стадіях 1/16, 1/8 фіналу, у чвертьфіналах, півфіналах і фіналі. Матчі пройдуть навесні 2022 року. Зокрема, фінал – у травні.

Вісім команд, які посядуть треті місця у групах продовжать у лютому 2022 року боротьбу в Лізі Європи. Аутсайдери – завершать міжнародні виступи у цьому розіграші єврокубків.

Учасники Ліги чемпіонів 2021/22

Найбільше команд у турнірі представляють Іспанію – п’ять. Це пов’язано з тим що до топ-4 клубів Ла Ліги приєднався переможець Ліги Європи минулого сезону – Вільярреал.

По 4 учасники – від Англії, Німеччини та Італії. 3 – від Португалії, по 2 – від Франції та України, по одному – від Нідерландів, РФ, Бельгії, Туреччини, Австрії, Швейцарії, Швеції та Молдови.

Ось як жереб розподілив команди по групах:

Група А: Манчестер Сіті, ПСЖ, Лейпциг, Брюгге

Група B: Атлетіко, Ліверпуль, Порту, Мілан

Група C: Спортінг, Боруссія, Аякс, Бешикташ

Група D: Інтер, Реал, Шахтар, Шериф

Група E: Баварія, Барселона, Бенфіка, Динамо

Група F: Вільярреал, Манчестер Юнайтед, Аталанта, Янг Бойз

Група G: Лілль, Севілья, Зальцбург, Вольфсбург

Група H: Челсі, Ювентус, Зєніт, Мальме

Матчі 1-го туру Ліги чемпіонів 2021/22

У вівторок, 14 вересня, відбудуться наступні поєдинки групового етапу Ліги чемпіонів:

19:45 Севілья – Зальцбург                                            

19:45 Янг Бойз – Манчестер Юнайтед                       

22:00 Мальме – Ювентус                                              

22:00 Челсі – Зєніт       

22:00 Барселона – Баварія                                            

22:00 Динамо Київ – Бенфіка                                      

22:00 Вільярреал – Аталанта                                        

22:00 Лілль – Вольфсбург                                            

У середу, 15 вересня, відбудуться наступні поєдинки групового етапу Ліги чемпіонів:

19:45 Бешикташ – Боруссія Дортмунд                       

19:45 Шериф – Шахтар             

22:00 Спортинг – Аякс              

22:00 Манчестер Сіті – Ляйпциг                                

22:00 Атлетіко – Порту             

22:00 Інтер – Реал Мадрид        

22:00 Брюгге – ПСЖ                 

22:00 Ліверпуль – Мілан           

Коротка історія Ліги чемпіонів

Турнір за новою схемою (з груповим етапом) вперше провели у сезоні 1991/92. Але тоді він носив ще стару назву – Кубок чемпіонів. А от уже з розіграшу 1992/93 офіційно з’явилося і нове ім’я. Тобто, зараз буде 30-й розіграш.

У новітній історії – під назвою Ліга чемпіонів у змаганнях основного етапу брали участь 146 команд (включно з новим розіграшем), які представляли 34 країни, що входять до складу УЄФА.

Найчастіше у групі ЛЧ грали Барселона (26 разів), Реал Мадрид (26), Баварія (25), Порту (25), Манчестер Юнайтед (24), Ювентус (22), Олімпіакос (20), Арсенал (19), Челсі (18), Мілан (18), Динамо Київ (18), Аякс (17). Шахтар, як і ряд інших команд, виходили до групи ЛЧ 16 разів.

Найбільше різних команди у груповий етап у різні роки делегували Німеччина та Іспаніяпо 13. Від Франції грало 10 команд, а він Англії та Італії – по 10. Від України жодної іншої команди, крім Динамо та Шахтаря ніколи не грали. Хоча і Металіст, і Дніпро брали участь у кваліфікації, проте не здолали її.

Найбільш титулований клуб Ліги чемпіонів – Реал. Іспанці 7 разів ставали переможцями турніру, починаючи із сезону 1992/93. У Барселони4 титули. У Баварії та Мілана – по 3. По два рази Лігу чемпіонів вигравали англійські команди – Манчестер Юнайтед, Ліверпуль та Челсі. Також чемпіонами ставали Марсель, Аякс, Ювентус, Боруссія Дортмунд, Порту та Інтер. При цьому Ювентус – найбільш нещаслива команда. «Стара Синьйора» аж 5 разів програвала у фіналах.