З початку війни в Україні чимало футбольних клубів та організацій почали організовувати збір коштів чи гуманітарної допомоги для України. Хто і як допомагав протягом першої половини березня – в огляді “Фанат.інфо”.

На титульному фото: головний тренер жіночої збірної з футболу, іспанський фахівець Луїс Кортес організував збір гуманітарної допомоги: продукти, одяг, медикаменти.

Польща

Спортивні ЗМІ наших найближчих сусідів повідомляють про різноманітні активності клубів та вболівальників.

Так, стадіон краківської «Вісли», став складом збору потреб для Львова, міста-партнера Кракова. ФК «П’яст» (Глівіце) аналогічно збирав товари для гуманітарної допомоги на стадіоні, а також у клубному магазині перед матчами.

Англія

5 березня під час зустрічі «Лестера» з «Лідсом» вболівальники змогли жертвували гроші чи допомогу для України. Згодом її отримало представництво Червоного Хреста у Києві.

«Ліверпуль» створив спеціальний сайт для пожертвувань Україні. Крім того, футболісти підписали свої футболки, на які вийшли у матчі з Норвічем та продали їх на онлайн-аукціоні.Виручені кошти отримав Червоний Хрест.Співробітників клубу долучили до діяльності місцевого вболівальника Роба Едвардса, який допомагає українським біженцям у Польщі. Роб їздить на вантажівці з речами першої необхідності у Польщу.

Шотландія

За повідомленням шотландських футбольних ЗМІ, чоловічі та жіночі команди «Рейнджерс», керівний персонал та директори пожертвували щонайменше 72 000 фунтів стерлінгів на підтримку України, приєднавшись до інших футбольних клубів, що надали фінансову допомогу на подолання гуманітарної кризи. «Селтік» також виділив 10 000 фунтів стерлінгів на допомогу українським біженцям.

Шотландська футбольна асоціація оголосила, що під час товариського матчу з Польщею, який відбудеться 24 березня, з кожного проданого квитка 10 фунтів стерлінгів передадуть для ЮНІСЕФ, – організація використає їх для допомоги українським дітям. Крім того, кошти можна буде жертува

Угорщина

Радіо «Німецька хвиля» повідомило, як угорський клуб першого дивізіону «Кішварда» збирав як гуманітарну допомогу, так і пожертви готівкою. Cтаном на 16 березня зібрали близько 10 000 євро, щоб допомогти сім’ям понад 70 українських футболістів, яких підтримує клуб.

Крім того, в футбольних академіях Угорщини прийняли дітей з зони бойових дій: 30 осіб розмістила академія міста Дьйор, 18 осіб — «Пушкаш Академія» (місто Фельчут), 119 осіб – у Кішварді, 60 осіб — у Будапешті (академія ФК «МТК»), 40 осіб — у Дебрецені (академія ДВСК), 34 особи — у Дьйошдьорі (академія ДВТК) і 60 осіб — у Сомбатхеї («Іллеш Академія»). Організацією перевезень дітей до Угорщини займається футбольна академія «Варда» з Кішварди.

Німеччина

Федерація футболу Німеччини вже виділила один мільйон євро на гуманітарну підтримку. Гравці різних клубів закликають німців жертвувати кошти.

Мюнхенська «Баварія» почала кампанію зі збору коштів, під час якої планують назбирати і пожертвувати сто тисяч євро для дітей, які опинились у складних обставинах, зокрема прийомних і сиріт.

Грузія

На сайті Федерації футболу Грузії йдеться, що у межах спільної ініціативи організації та гравців збірної Грузії в Україну відправили гуманітарну допомогу: аптечки, медичне обладнання, ліки, дитяче харчування тощо.

Італія

Українська асоціація футболу відправила до Італії 80 вихованців українських футбольних дитячо-юнацьких спортивних шкіл. В Італії юні футболісти розселені в комфортних умовах та отримали усе необхідне для навчання і тренування. Загалом за два тижні УАФ домовилася з іноземними партнерами про розміщення більше тисячі дітей, яких радо зустрічали в Угорщині, Італії, Молдові, Хорватії, Чехії, Латвії та Румунії.

Словаччина і Словенія

Національних асоціацій футболу цих країн передали партію дефібриляторів для військового госпіталю у Києві, а також ліків і обладнання для тимчасових таборів біженців, які будуть спрямовані постраждалим від війни сім’ям. Передачу координує Українська асоціація футболу.

УЄФА

Благодійний фонд Союзу європейських футбольних асоціацій виділив один мільйон євро в якості допомоги українським дітям, які постраждали через війну. Про це повідомив офіційний сайт організації. Ці кошти будуть спрямовані на фінансування ініціатив асоціацій-членів УЄФА та благодійних організацій, спрямованих на захист прав дітей.

Крім того, Дитячий фонд УЄФА виділив 100 000 євро для надання невідкладної допомоги українським дітям та біженцям у Молдові. Ці гроші буде надано Футбольній асоціації Молдови, яка вже співпрацює з місцевими гуманітарними організаціями для надання допомоги українським дітям-біженцям, що прибувають до країни.

Частину цих коштів буде використано для забезпечення дитячих лікарень України ліками та витратними матеріалами.