Наприкінці року аналізуємо найбільш резонансні випадки «міграції» і визначаємо топ-10 найгірших футбольних трансферів 2021 року.

Еміліано Буендіа

У минулому сезоні аргентинський вінгер тягнув на собі Норвіч у Чемпіоншипі і вийшов із командою до АПЛ з особистим показником 15 голів + 17 гольових передач у 39 матчах. «Канарки» були не проти зберегти лідера, але Астон Вілла запропонувала 38 мільйонів євро. І Норвіч не встояв.

Буендіа мав замінити у Бірмінгемі Гріліша, який пішов на підвищення у Манчестер Сіті, але цього поки не сталося. В активі аргентинця поки що 1 гол, 2 гольові передачі і навіть немає гарантованого місці в основ новому складі – він пропустив уже 2 матчі, а ще у трьох зіграв лише по кілька хвилин.

Джо Віллок

Молодий вихованець Арсенала почав сезон 2020/21 досить вдало. Півзахисник дебютував у АПЛ, а у Лізі Європи проявив себе якнайкраще: 3 голи і 3 асисти у 5 матчах. Щоб футболіст прогресував, його віддали в оренду у Ньюкасл і там феєрія продовжилася. Віллок у 14 матчах за новий клуб забив 8 голів. У тому числі – видав серію із 7 матчів поспіль із забитими голами на фініші чемпіонату.

«Сороки» були у захваті і викупили влітку орендованого футболіста за 29 мільйонів євро. Зараз за 13 турів у нього нуль голів і жодного результативного паса.

Нікола Влашич

Хорватський атакувальний хавбек влітку вже однією ногою був у Мілані, але у московському ЦСКА заблокували перехід. Спершу підняли цінник з 25 до 30 мільйонів і відмовилися розглядати варіант оренди з правом викупу.

У підсумку такі гроші погодився заплатити Вест Гем і тепер, мабуть, уже шкодує. Поки що новачок узяв участь усього лише у 5 матчах АПЛ, провівши на полі 126 хвилин. Добре хоч є Ліга Європи, де англійські команди традиційно випускають дублерів.

Браян Хіль

19-річний іспанський вінгеру сезоні 2020/21 – беззаперечне місце в основі потужної Севільї, 4+3 за системою гол плюс пас у чемпіонаті Іспанії, дебют у складі національної збірної

Доросліший на рік Браян Хіль у сезоні 2021/22 – 5 матчів (57 хвилин) на полі у складі Тоттенгема у АПЛ. Глибокий запас нашарувався ще і на невелику травму. У Ламели, якого віддали до Севільї разом з 25 мільйонами доплати, справи кращі – вже 4 голи у 12 матчах.

Франсішку Трінкау

Ще один невдалий переїзд з Іспанії до Англії. 21-річний португалець непогано зарекомендував себе у кризовій Барселоні. Не став гравцем основи, але виходив на поле у Примері та Лізі чемпіонів регулярно і навіть відзначався результативними діями (3+2 за системою гол плюс пас). А у складі молодіжної збірної став срібним призером Євро.

Вулвергемптон вирішив запросити талановитого вінгера до себе на правах оренди (6 млн євро та виплата зарплати), але навряд чи буде її продовжувати наступного літа. Поки що Трінкау не відзначився нічим у 15 турах АПЛ і все частіше опиняється на лавці для запасних.

Сауль Нігес

І що закрити тему трансферів у напрямку Іспанія – Англія, згадаємо Сауля Нігеса. Один із потенційних лідерів Атлетіко весь попередній сезон жалівся, що не може грати на рідній позиції у центрі поля. Влітку ходило чимало чуток щодо переходу хавбека у Барселону, МЮ та Ліверпуль, але агенти прилаштували його до Челсі, де вже на цій позиції грають топові Канте і Жоржиньйо.

Як наслідок, іспанець опинився у незнайомій країні без родини і знання англійської мови та ще і з шаленою конкуренцією. Стало навіть гірше, ніж було у Мадриді – у двох дебютних матчах тренер «пенсіонерів» Тухель замінював Сауля у перерві, оскільки той у перших таймах дуже багато помилявся. А усього на його рахунку – 3 матчі в АПЛ у першому колі і загальні 92 хвилини гри. Кажуть, Челсі вже шукає можливості достроково розірвати договір оренди, за яку заплатив 5 мільйонів євро.

Марсель Забітцер

Якщо у Ляйпцигу австрійський хавбек був беззаперечним лідером (за 5 сезонів у Бундеслізі – 143 матчі і 32+27 балів за системою гол плюс пас), то перехід до Баварії слідом за тренером був помилкою. Тепер він не просто не лідер, але і місця в основному складі не має.

Забітцер у сезоні 2021/22 або заліковує травму, або сидить на лавці, або взагалі не потрапляє до заявки на матч без видимих причин. У чемпіонат він в одному матчі провів на полі більше 50 хвилин і за 12 поєдинків не відзначився результативною дією. Схоже, витрачені 15 мільйонів євро можна було пустити на більш корисні справи.

Серхіо Агуеро

Потрійне розчарування. Аргентинський форвард на правах вільного агента влітку перейшов із Манчестер Сіті до Барселони аби зіграти полі-о-пліч зі своїм другом Ліонелем Мессі. Але Мессі довелося піти у ПСЖ а Серхіо Агуеро отримав на початку сезону травму. Відновився футболіст лише у жовтні, встиг провести 15 хвилин у матчі Ліги чемпіонів проти Динамо, вийшов на 16 хвилин у Ель Класіко проти Реала (і навіть забив гол!) і відіграв повний матч проти Райо Вальєкано.

А 30 жовтня на полі у грі з Алавесом він наприкінці матчі схопився за груди і хоча поле залишив самостійно – медобстеження показало проблеми із серцем. Нині Агуеро зосередився на кіберспорті і тримає паузу: його оточення каже про неминуче завершення кар’єри 33-річного гравця, а у Барселоні сподіваються, що до весни він повернеться.

Серхіо Рамос

Тут достатньо просто фактів із цифрами. У 35-річного легендарного захисника Реала влітку завершився діючий контракт і він безплатно дістався ПСЖ. На радощах французи прописали іспанцю 21 мільйон євро зарплати за два наступні роки і почали чекати першого офіційного матчу, аби насолодитися грою легенди.

Але минуло п’ять місяців, а Серхіо Рамос заліковував м’язову травму невідомого походження. Не тренувався і не грав. А зарплату отримував. Нарешті, 28 листопада захисник дебютував за нову команду, відіграв усі 90 хвилин проти Сент-Етьєна і… пропустив наступні три матчі. Проти Ніци, Ланса і Брюгге іспанець не грав через… втому

Джейдон Санчо

Головна англійська зірка останніх років ще минулого року мало не повернулася на батьківщину з Німеччини, де за дортмундсьску Боруссію настріляла шалену статистику голів і расистів (38+51 у 104 матчах). Манчестер Юнайтед виклав за півзахисника 85 мільйонів євро і… посадив на лавку запасних.

За перші три місяці у АПЛ 21-річний футболіст взяв участь у 7 матчах (жодного разу не відіграв повний матч) і отримав від ЗМІ дошкульне прізвисько «Агент 007». Чи то через те, що був непомітним на полі, як і належить шпигуну, чи, швидше, через сумну статистику: 0 голів та 0 асистів у 7 поєдинках.

На ситуацію вплинули як нерозуміння Сульшера як використовувати Санчо аби досягнути максимальної користі від його дій, так і несподіваний прихід Роналду. Англійцю залишили значно менше ігрового часу і простору для імпровізації.

Трансфер Санчо точно не гірший, ніж Рамоса чи Заітцера, але на перше місце вплинув величезний цінник у 85 мільйонів. Сподіваємося, він більше не буде тиснути на футболіста. І перші матчі після звільнення головного тренера показали позитивну тенденцію. Гравець відзначився голами у двох матчах поспіль – у АПЛ проти Челсі та у Лізі чемпіонів проти Вільярреала.