111_first_league.webp (143.93 Kb)

У наступному сезоні в Українській Прем’єр-лізі буде грати 16 команд замість 14. Хто поповнить елітний дивізіон?

111_first_league.webp (143.93 Kb)

Аби збільшити кількість учасників УПЛ у сезоні 2021-2022 організатори змагань ще рік тому ухвалили схему за якої з вищого дивізіону вилітає лише одна остання команда – нею став ФК Минай.

Натомість з Першої ліги підвищуються у класі переможець змагань і два призери – команди, що посядуть 2-й та 3-й рядки турнірної таблиці.

Фінішна пряма

1st_table_21.webp (89.26 Kb)

До завершення сезону у Першій лізі залишилося три повноцінних тури. Але декому з претендентів на підвищення потрібно зіграти ще по одному перенесеному матчу. З одного боку – це плюс, який дозволяє набрати більше очок. Але з іншого – більш насичений календар. До того, ж ці очки ще потрібно здобути…

Математичні шанси на те аби фінішувати у топ-3 і грати з наступного сезону в УПЛ за три тури до фінішу мають 7 команд. Проте реальні шанси мають лише п’ятеро.

Волинь та Альянс – лише теоретичні шанси

volyn_-_ald.webp (133.25 Kb)

Луцька Волинь вилетіла з Прем’єр-ліги у 2017 році. Перший сезон після вильоту команда переосмислювала долю і фінішувала лише на 13-му місці з 18 команд у Першій лізі. Після цього перед колективом поставили завдання повернутися до еліти. Але це виявилося не так вже й просто.

Два попередні сезони підопічні Тлумака фінішували трохи нижче, ніж потрібно – на 3-му місці (не вистачило 2 очки до прохідного 2-го рядка) і на 5-му (цього разу не вистачило 3 очки). Схоже, що історія повторюється. Команда змінила тренера, але проблема втрати очко у найвідповідальніший момент нікуди не поділася.

Волинь довгий час претендувала на топ-3, але провалила другу половину квітня та травень, коли у 6 останніх матчах здобула лише 1 перемогу, двічі зіграла унічию і тричі поступилася середнякам – Поліссю, Авангарду і Оболоні. Нині волиняни програють третьому місцю вже 10 очок і хоча мають матч у запасі (можуть зібрати урожай з 12 залікових балів) навряд чи розраховують наздогнати конкурентів. Завдання доведеться відкласти на наступний сезон.

А от Альянс із села Липова Долина Сумської області не ставив собі жодних завдання щодо підвищення. Команді лише 5 років, лише другий сезон вона проводить на професійному рівні і минулого року виступала ще у Другій лізі. Тож нинішнє 6-7 місце, нижче якого Альянс навряд чи опуститься, можна вважати успіхом. За три тури до фінішу команда програє третьому місцю 9 пунктів і має виключно теоретично шанси на успіх.

Миколаїв наздоганяє

mykolayiv_1st.webp (187.41 Kb)

А от ФК Миколаїв поки Волинь валилася навпаки набирав хід. За той самий відрізок часу корабели здобули у Першій лізі 5 перемог, поділили очки з Чорноморцем, який посідає друге місце і програли лише лідеру – рівненському Вересу.

Наразі у Миколаєва є матч у запасі і відставання від топ-3 у вигляді 7 очко не виглядає безнадійним, адже у разі перемоги в перенесеному турі команда наблизиться до лідерів на відстань 4 пунктів. А це вже – додатковий фактор для нервування конкурентів.

Щоправда, календар підопічні Іллі Близнюка мають непростий. Крім прохідних поєдинків вдома з Нивою та Поліссям, будуть ще дві візити у гості до конкурентів – Волині та Агробізнесу.

Лідери Миколаєва у цьому сезоні – центральний захисник Кушніренко, який забив 7 голів у 24 матчах, півзахисник Паламар (5 голів) і потужна група атаки, де виділяється центрфорвард Яворський та вінгери Одарюк і Кравченко. Вони як забивають достатньо, так і гольові паси партнерам роздають регулярно.

Агробізнес чекає на помилки

ahrobiznes_1st.webp (164.66 Kb)

Якщо Волинь розчарувала, Альянс і Миколаїв здивували, то Агробізнес поставив вболівальників і фахівців у незрозуміле становище. Восени команда з Волочиська видала серію з 8 перемог поспіль, пробилася до чвертьфіналу Кубка України, де вже навесні сенсаційно здолала Шахтар. Але в останніх 10 турах здобула лише 3 перемоги і 5 разів ділила очки із суперниками. Здалося навіть, що команда Чижевського не дуже й хоче боротися за путівку до УПЛ.

Втім, дві перемоги в останніх двох турах залишили Агробізнес у грі. Наразі команда йде четвертою і відстає на 2 очки від третього рядка. Це можна відіграти за один тур, якщо конкуренти будуть помилятися.

Сам Агробізнес має не надто складний календар на фініші: ВПК-Агро (10-те місце), Нива (13-те) і домашній поєдинок проти Миколаєва, який може стати вирішальним.

Успіх команди залежить від провалу команд із топ-3, а ось власні перемоги доведеться здобувати зусиллями своїх лідерів. Серед них – голкіпер Мозіль, захисники Курило і Когут, найкращий бомбардир Першої ліги півзахисник Черненко (15 голів у 29 матчах) та результативний форвард Семенець.

Металіст вирішує свою долю

metalist_1st.webp (212.56 Kb)

Після того, як Олександр Ярославський заявив про відродження великого футболу в Харкові, обидві професійні команди міста опинилися у дивному становищі. Олігарху потрібен успіх тут і зараз і для цього чудово підходить саме Металіст-1925, який рветься до УПЛ і за три тури до фінішу перебуває на 3-му місці, що дозволяє отримати путівку до еліти. З іншого боку, ближчим до Ярославського є ФК Метал, який щойно упевнено виграв змагання у Друзій лізі і підвищився у класі на наступний сезон.

Поки що реальними видаються два варіанти. Перший – ставка на Метал і очікування ще рік для прориву до УПЛ (але це зайвий час і відсутність гарантій – Волинь не дасть збрехати). До речі, у такому випадку Металіст-1925 може взяти інше ім’я (ходять чутки про Авангард – так колись називався старий Металіст) і поступитися назвою Металу.

Другий – злиття обох команд під однією назвою. Тоді Металіст без будь-яких цифрових позначок буде грати у Прем’єр-лізі (якщо, звісно, вийде туди), а місце Метала у Першій лізі використають для дублю харківської команди. Все залежить саме від того, чи втримають «1925-ті» третій рядок у турнірній таблиці.

На фініші команді доведеться ще зіграти з Чорноморцем (2-ге місце), а потім завершити сезон двома значно легшими суперниками – Кременем і ВПК-Агро, які перебувають за межами першої десятки.

Якщо ж прогнозувати оптимістичний для команд сценарій – вихід в УПЛ і угода з Ярославським – то в еліті харків’яни точно отримають кадрове підсилення. Власник не буде дуже жадібним. А з поточного складу шанси залишитися матимуть лише найкращі. Наприклад, голкіпер Сидоренко, захисник Жичиков, хавбеки Криськів та Дмитренко, вінгер Савін, форвард Пономар (прийшов узимку і забив 6 голів у 9 матчах) та бразильський легіонер Дерек (теж нападник).

Чорноморець – не перетворитися на Маріуполь

chornomorets_1st.webp (183.47 Kb)

У одеситів, які посідають 2-й рядок турнірної таблиці з форою у 4 очки, немає поки що приводів для святкування. Чорноморець має найбільш складний календар на фініші чемпіонату.

Спочатку доведеться зіграти у Харкові, де місцевий Металіст вирішує серйозні питання свого майбутнього. Потім вдома зіграти проти непоступливого Альянса і нарешті вирушити до Луцька на гру проти Волині.

Уся надія на лідерів – воротаря Підкувку, захисників Поспелова і Путрю, півзахисників Лиховидька, Козака, Вачіберадзе і ветерана з досвідлм виступів за збірну України Кравченка. Крім того, команда має чудових гравців попереду: вінгери Коркішка, Брагару та Авагімяна і форварда Штогріна.

Паралельно з вирішенням спортивних завдань на полі, керівництво вже думає і про кадрове підсилення. Зокрема – про оренду 10-12 футболістів із молодіжної команди київського Динамо. Там є дуже талановиті вихованці, яким потрібна ігрова практика на дорослому рівні, але дуже не хочеться, аби Чорноморець повторив шлях Маріуполя, який роками виконує функції фарм-клуба Шахтаря у Прем’єр-лізі.

Верес – за крок до УПЛ

veres_1st.webp (343.05 Kb)

Команда з Рівного вже могла би юридично оформити путівку до УПЛ, але в останньому турі несподівано втратила перемогу над Альянсом (3:3), пропустивши гол за 2 хвилини до фінального свистка. А перед тим була поразка з рахунком 1:4 від Металіста.

Ні, це не чорна смуга. І вона такою не стане навіть, якщо рівняни програють у наступному турі в гостях у сусідському дербі проти Волині. Над переслідувачами команда Юрія Вірта має солідну перевагу в очках і матч у запасі. Тож вихід до УПЛ – питання пари тижнів, протягом яких Верес зіграє також з Оболонню, Авангардом і Гірником-Спорт. Набрати у них 2 очки можна навіть не основним складом.

Єдина проблема Вереса щодо майбутньої участі в УПЛ – відсутність стадіону. Скоріше за все, грати доведеться у Луцьку, де команду з сі суднього обласного центру не дуже люблять.

А от за що хвилюватися не варто – так це кадровий потенціал. З десяток гравців Вереса вже зараз готові підсилити будь-яку команду УПЛ хіба що за винятком Шахтаря, Динамо та Зорі. Це воротар Когут, захисники Солдат, Немчанінов, Петько і Гончаренко, хавбеки Полулях, Кучеров, Дахновський, Пасіч, форварди Гегедош, Сергійчук та Шестаков.

Від Сергій Кириченко

Сергій Кириченко