Чемпіонат України з футболу пішов на зимові канікули, зігравши трохи більше половини турів – 18 із 30. А поки клуби відпочивають, фахівці визначають найкращих футболістів УПЛ за підсумками першої частини сезону.

Українська Прем’єр-ліга сформувала символічну збірну, спираючись на дані італійського сервісу WyScout, який аналізує максимальну кількість різноманітних даних футболістів і визначає найбільш успішних.

Воротар – Дмитро Різник (Ворскла)

Молодий голкіпер полтавської команди – найкращий не лише в Україні. Минулої осені він став єдиним у Європі воротарем, який відбив УСІ п’ять (!) пенальті, призначених у його ворота. Фантастичний результат! Це рекорд в українському футболі.

Влітку говорили, що Дмитро Різник зацікавив польську Легію та грецький ПАОК, восени, після травми Трубіна, писали, що він ось-ось стане воротарем Шахтаря. А зараз чутки сватають 22-річного голкіпера вже у чемпіонати Франції та Німеччини.

Правий захисник – Денис Мірошниченко (Олександрія)

Неочевидний переможець рейтингу WyScout, який опинився у ньому вище Додо (Шахтар), Тимчика з Караваєвим (обидва – Динамо) чи Фаворова (Зоря). Денис Мірошниченко був не надто успішним попереду – 1 гольова передача у 18 матчах, але чудово відіграв у захисті. Недаремно Олександрія – третя у сезоні за надійністю оборони після Шахтаря і Динамо. І заслуга правого оборонця у цьому неабияка.

Центральні захисники – Микола Матвієнко і Марлон (обидва – Шахтар)

Пара гравців «гірників» визнана найкращим дуетом центру оборони УПЛ. При цьому якщо щодо Миколи Матвієнка питань майже немає, то бразильський легіонер тут трішки здивував. Суто візуально, Марлон не вирізнявся надійною грою, і регулярно отримував порцію критики вболівальників, які вбачали у цьому трансфері спробу головного тренера мати при собі добре знайомого гравця, на якого можна було би покластися і почуватися впевненіше у роздягальні. Тим не менш, статистика обрала бразильського легіонера.

Правий захисник – Владислав Дубінчак (Дніпро)

У Шахтарі Ісмаїлі не набрав форму після травму, а Матвієнко остаточно перейшов у центр, а у Динамо Миколенко помітно збавив оберти. Тож конкурентів у Владислава Дубінчака фактично не було. Але це не розхолодило футболіста – він чудово провів першу частину сезону, відзначився чотирма гольовими передачами і, судячи з усього, готовий повертатися з оренди до рідного Динамо, де якраз готуються продавати Миколенка за кордон.

Центральний півзахисник – Олів’є Тілль (Ворскла)

Другий і останній легіонер у цій команді найкращих гравців УПЛ першої половини сезону 2021/22. Гравець збірної Люксембургу приєднався до Ворскли на правах вільного агента на початку року. Другу половину сезону він витратив на адаптацію, хоча і встиг забити двічі, а з нового чемпіонату став справжнім лідером команди і відкриттям турніру. Наразі Олів’є Тілль у 16 матчах забив 8 голів та віддав 7 результативних передач партнерам. Він – 5-й у списку бомбардирів УПЛ та перший серед асистентів.

Центральний півзахисник – Віталій Буяльський (Динамо)

Один із тих, хто вище Тілля у списку бомбардирів – хавбек Віталій Буяльський. У 16 матчах він набрав 9+2 очки за системою гол плюс пас і продовжує залишатися головним претендентом на звання найкращого українського футболіста 2021 року. Навесні чудову форму «динамівця» ігнорував тодішній тренер збірної Андрій Шевченко, потім були вкрай невчасні травми, але нині киянин має повернутися в обойму збірної на матчі плей-оф відбору ЧС-2022 проти Шотландії.

Правий вінгер – Віктор Циганков (Динамо)

Вже кілька років поспіль Віктор Циганков є лідером Динамо і чи не найбільш стабільним футболістом УПЛ. Усе, що йому потрібно, аби дійсно отримати статус «зірки» – вдалий трансфер у топ-чемпіонат. Проте, минулу осінь «динамівець» знову провів у рідній команді. І зробив це традиційно успішно: 11 голів (2-й результат у чемпіонаті) та 5 асистів (4-й результат) за 18 матчів.

Лівий вінгер – Дмитро Топалов (Маріуполь)

Головна несподіванка (або навіть сенсація) – лідерські цифри 23-річного флангового футболіста останньої команди в турнірній таблиці. Дмитро Топалов забив 3 голи та віддав 3 гольові передачі у першій частині чемпіонату. Це не видатна статистика, проте WyScout додав сюди ще й інші не такі очевидні показники гри, які вивели «азовця» на першу сходинку – вище Мудрика, Третьякова, де Пени, Кочергіна і ще кількох не менш кваліфікованих гравців. Проте, зі статистикою важко сперечатися.

Форварди – Артем Добвик (Дніпро) та Руслан Степанюк (Ворскла)

Присутність тут 24-річного форварда Дніпра навіть не підлягає обговоренню: 14 голів у 17 матчах це гросмейстерський показник. Вочевидь, влітку Артем Довбик перебереться до Західної Європи. Наразі є зацікавленість у його послугах з боку команд Італії та Німеччини.

А от 29-річний Руслан Степанюк міг би і поступитися місцем Саядманешу або навіть травмованому Траоре, якому банально не вистачило 2-3 матчів, аби всерйоз претендувати на лідерство. Стартував полтавчанин чудово – 4 голи у перших трьох турах, але після цього більше мучився, ніж грав. У наступних 13 матчах відзначився тільки двічі (раз – у воротах безпросвітного аутсайдера Маріуполя), а наприкінці навіть не потрапляв двічі у склад. Офіційна версія – пошкодження спини, але питання залишаються.