960_b.webp (86.34 Kb)
Прев’ю до Чемпіонату Європи з футболу.
960_b.webp (86.34 Kb)
Найбільш північна група Євро-2020. Адже крім того що тут виступають збірні країн, три з яких мають точки північніше 57-ї паралелі (та й Бельгія – той ще «південь»), матчі цього квартету також пройдуть у най північніших містах чемпіонату – Кобенгафні та Санкт-Петербурзі.
Тут розподіл за ролями класичний для таких турнірів: явний фаворит; команда, що може кинути йому виклик; збірна, яка може зачепитися за третє місце (і за певних обставин пройти до плей-офф); аутсайдер.
А ще ця група цікава українцям, оскільки тут виступає наш суперник по кваліфікації на чемпіонат світу – Фінляндія.
Бельгія
belgium_euro.webp (150.52 Kb)
Перший номер світового рейтингу ФІФА вважається одним з фаворитів, хоча команда має певні кадрові проблеми. Не кризові, але дууууже неприємні. Мова про двох лідерів півзахисту. Еден Азар згаяв рік у Мадриді, де переважно боровся з травмами і зайвими кілограмами. Сьогодні він точно не загроза №1 у складі команди. А Кевін де Брюйне отримав неприємну травму у фіналі Ліги чемпіонів і не факт, що повністю відновиться до матчів групового етапу. Хавбек манчестер Сіті у заявці, але може пропустити одну-дві гри.
Так само можна помітити певні проблеми збірної Бельгії у захисті, де присутні відразу три ветерани, чиї найкращі часи припали на попередні цикли – ЧС-2014, Євро-2016 та ЧС-2018. Але Альдервейрльда, Вертонгена та Вермалена дійсно немає ким замінити – молоді таланти у збірній чомусь з’являються лише в середині поля та у атаці.
Як і Італія, підопічні Роберта Мартінеса у кваліфікації виграли всі 10 матчів проти Росії, Шотландії, Кіпра, Казахстана та Сан-Марино. Причому всі перемоги були здобуті упевнено – принаймні з різницею у 2 голи. Пропустила Бельгія – найменше у відборі: лише тричі.
Склад команди – оптимальний, якщо не зважати на вищезгадані проблеми Азара і де Брюйне. Присікатися можна хіба що до відсутності голкіпера Кастельса (Вольфсбург), захисника Борнава (Кельн), опорника Мангалу (Штутгарт), та вінгера Салемакерса (Мілан). Але на їхніх позиціях є кращі виконавці, тож усі ці футболісти претендували на місце 2-3 виконавця. Не критично.
Також в очі кидається дефіцит лівих захисників і перебір лівих вінгерів. Або ж футболістам доведеться мінятися флангами, або ж умовний Карраско буде опускатися ближче в оборону.
Склад збірної Бельгії на Євро-2020
belgium_national_football_team.webp (301.96 Kb)
Воротарі: Куртуа (Реал), Міньйоле (Брюгге), Зельс (Страсбур).
Праві захисники: Кастань (Лестер), Меньє (Боруссія Д).
Центральні захисники: Денаєр (Ліон), Альдервейрльд (Тоттенгем), Вертонген (Бенфіка), Боята (Герта).
Ліві захисники: Вермален (Віссел Коба).
Опорні півзахисники: Дедонкер (Вулвергемптон), Вітцель (Боруссія Д).
Центральні півзахисники: де Брюйне (Манчестер Сіті), Тілеманс, Прат (обидва – Лестер), Ванакен (Брюгге).
Праві вінгери: Доку (Ренн).
Ліві вінгери: Е. Азар (Реал), Карраско (Атлетіко), Т. Азар (Боруссія Д), Шадлі (Істанбул), Троссар (Брайтон).
Форварди: Лукаку (Інтер), Мертенс (Наполі), Батшуаї, Бентеке (обидва – Крістал Пелес).
Данія
denmark_euro.webp (141.65 Kb)
Данія у кваліфікації хоча і обіграла Швейцарію (1:0 та 3:3), але поступилася цій збірній першим місцем у групі. Виною тому – дві нічию з Ірландією та нічия зі слабенькою Грузією.
Втім, підопічні Каспера Г’юмланда пройшли на чемпіонат Європи з другого місця і нині доволі успішно готуються до турніру: зіграли унічию з Німеччиною (1:1) та перемогли Боснію (2:0). А навесні зібрали максимальний врожай у трьох матчах кваліфікації на чемпіонат світу – знищили Молдову (8:0), розгромили у гостях Австрію (4:0) та упевнено на виїзді перемогли Ізраїль (2:0).
У збірній важко виділити якусь лінію – у кожній є справжні зірки і просто міцні футболісти. І при цьому важко дорікнути тренерам про те, що вони когось проігнорували.
Склад збірної Данії на Євро-2020
denmark_national_football_team.webp (220.38 Kb)
Воротарі: Шмайхель (Лестер), Роннев (Шальке), Лессль (Евертон).
Праві захисники: Меле (Аталанта), Васс (Валенсія), Ларсен (Удінезе).
Центральні захисники: Андреас Крістенсен (Челсі), Вестергор (Саутгемптон), К`яер (Мілан), Андерсен (Фулгем), Йоргенсен (Кобенгафн).
Ліві захисники: Бойлесен (Кобенгафн).
Опорні півзахисники: Делані (Боруссія Д).
Центральні півзахисники: Еріксен (Інтер), Хойб`єрг (Тоттенгем), Норгард, Єнсен (обидва – Брентфорд), Андерс Крістіансен (Мальме).
Праві вінгери: Сков (Хоффенгайм), Сков-Ольсен (Болонья).
Ліві вінгери: Дамсгаард (Сампдорія).
Форварди: Поульсен (Лейпциг), Дольберг (Ніцца), Брайтуейт (Барселона), Корнеліус (Парма), Вінд (Кобенгафн).
Росія
russia_euro.webp (95.05 Kb)
У кваліфікації до Євро східні сусіди України безнадійно відстали від Бельгії, програвши двічі лідеру групи (1:3 та 1:4), але залишили позаду Шотландію, Кіпр та Казахстан із Сан-Марино.
У 2021 році представники РФ перемогли Мальту (3:1) та Словенію (2:1) у матчах кваліфікації до ЧС-2022. В тому ж турнірі – програли Словаччині (1:2). У товариських матчах результати також не найкращі – нічия з Польщею (1:1) та мінімальна перемога над відверто слабкою нині Болгарією (1:0).
По складу до Черчесова також є купа питань. З одного боку – відсутність натуралізованого бразильського голкіпера Гільєрме з Локомотива та форвардів Смолова і Чалова з того таки Локомотива та ЦСКА відповідно. Натомість у збірній – 37-річний «пенсіонер» Жирков, який за сезон провів на полі трішки більше 700 хвилин (менше 8 повних матчів), дублер Локомотива Мухін (ті самі 700 хвилин за сезон) і три абсолютно ідентичні за навичками форварди, які виключають можливість змінювати тактику.
Склад збірної Росії на Євро-2020
russia_national_football_team.webp (362.41 Kb)
Воротарі: Сафонов (Краснодар), Шунін (Дінамо М), Дюпін (Рубін).
Праві захисники: Фернандес (ЦСКА), Караваєв (Зеніт).
Центральні захисники: Джикія (Спартак), Дівєєв (ЦСКА), Сємьонов (Терек).
Ліві захисники: Жирков (Зеніт), Кудряшов (Антальяспор).
Опорні півзахисники: Барінов, Мухін (обидва – Локомотив), Фомін (Дінамо М).
Центральні півзахисники: Головін (Монако), Міранчук (Аталанта), Зобнін (Спартак), Жемалетдінов (Локомотив), Кузяєв, Оздоєв (обидва – Зеніт).
Праві вінгери: Макаров (Рубін), Іонов (Краснодар).
Ліві вінгери: Чєришев (Валєнсія), Мостовой (Зеніт).
Форварди: Дзюба (Зеніт), Соболєв (Спартак), Заболотний (Сочі).
Фінляндія
finland_euro.webp (200.11 Kb)
Фіни несподівано пробилися на Євро навіть не через «чорний хід» у вигляді Ліги Націй, а напряму – посівши 2-ге місце у групі відбору. Збірна двічі програла Італії, у гостях програла основним конкурентам – Боснії та Греції, але у решті шести матчах здобули перемоги. Натомість і боснійці, і греки програвали навіть вірменам (а Греція ще і з Ліхтенштейном поділила очки) і тим самим запалили перед Фінляндією «зелене світло».
Певну випадковість виходу до Євро Фінляндія підтверджує і зараз. В останніх 6 матчах біло-сині двічі зіграли унічию у кваліфікації до чемпіонату світу (проти Боснії та України) і програли чотири рази. У тому числі – у всіх товариських поєдинках перед Євро – Швейцарії (2:3), Швеції (0:2) та навіть Естонії (0:1).
Купа проблем і зі складом збірної. На Євро не поїдуть основний правий захисник Гранлунд з польської Сталі, центральні захисники німецького Вердера та англійського Барнслі – Мойсандер та Хальме відповідно, лівий оборонець англійського КПР Хямялайнен, центральний півзахисник італійського Беневенто Хетемай, вінгери німецького Інгольштадта та італійської Брешії – Нісканен та Скрабб відповідно. Натомість у складі є представники чемпіонатів Кіпра, Швеції, Данії, Фінляндії та Норвегії.
Склад збірної Фінляндії на Євро-2020
finland_national_football_team.webp (119.83 Kb)
Воротарі: Градецкі (Баєр), Йоронен (Брешіа), Яаккола (Брістоль).
Праві захисники: Альхо (МТК).
Центральні захисники: Л. Вяйсанен (Ельфсборг), С. Вяйсанен (К’єво), Тойвіо (Хакен), Лам (Зволлє), О’Шоннесі (ХІК), Іванов (Варта), Арауюрі (Пафос).
Ліві захисники: Уронен (Генк), Райтала (Міннесота).
Опорні півзахисники: Камара (Рейнджерс), Спарв (Ларісса).
Центральні півзахисники: Єнсен (Аугсбург), Кауко (Есб’єрг), Валакарі (Пафос), Шюллер (Юргорден), Тейлор (Бранн).
Праві вінгери: Соірі (Есб’єрг).
Ліві вінгери: Лод (Міннесота), Лаппалайнен (Монреаль).
Форварди: Пуккі (Норвіч), Форсс (Брентфорд), Пох`янпало (Уніон).
Календар матчів. Група В
12 червня. 19:00. Данія – Фінляндія.
12 червня. 22:00. Бельгія – Росія.
16 червня. 16:00. Фінляндія – Росія.
17 червня. 19:00. Данія – Бельгія.
21 червня. 22:00. Фінляндія – Бельгія.
21 червня. 22:00. Росія – Данія.
Фаворити Групи В
Букмекери беззаперечним фаворитом Групи В вважають Бельгію. Коефіцієнт на те, що Бельгія посяде перше місце у групі – 1.55. Поставити на перемогу у групі Данії можна з коефіцієнтом 3.55. Лідерство Росії після трьох турів оцінено у 5.80. Коефіцієнт на перше місце Фінляндії – 20.00.
На прохід до плей-офф пари лідерів групи Бельгія/Данія – коефіцієнт у розмірі 1.65.