Трійка українських команд у Лізі чемпіонів (Динамо і Шахтар) та Лізі конференцій (Зоря) продовжують виступи у єврокубках. І борються не тільки за власний інтерес, але і за місце у рейтингу УЄФА, який визначає представництво команд від кожної країни.

Наразі Україна перебуває на 11-й позиції, але бореться за те, щоб піднятися у топ-10. Це дає пряму путівку до групового етапу Ліги чемпіонів та додаткові переваги у Лізі Європи та Лізі конференцій.

На жаль, цього тижня наші команди віддалилися від мети і навіть підпустили ближче до себе конкурентів знизу. Утім, порадувала Шотландія, яка дозволила наблизитися до себе.

Як виступили українські клуби

На трьох наші команди набрали лише 1 очко. Шахтар зіграв унічию з Інтером (0:0), Динамо програло Баварії (0:5), а Зоря поступилася Ромі (0:3). Це дає у скарбничку коефіцієнтів 0,2 бали (1 очко поділене на 5 команд – стільки стартувало від України на початку сезону).

Тож тепер сумарний коефіцієнт України за 5 сезонів складає 30.600. Це менше, ніж у Росії, Шотландії та Австрії з якими Україна конкурує за місце у першій десятці.

Нижче – Сербія, Бельгія та Швейцарія. Вони відстають суттєво, але після того, як за підсумками сезну відпадуть найдавніші коефіцієнти сезону 2017/18 – впритул наблизяться або навіть обженуть Україну.  Тож слідкуємо за ними.

Австрія

У Лізі чемпіонів Зальцбург переміг французький Лілль (2:1), у Лізі Європи Штурм вдома програв ПСВ (1:4), а Вест Гем не дозволив Рапіду набрати бодай одне очко (0:2). У Лізі конференцій ЛАСК набрав одне очко за результатом гри проти Маккабі з Тель-Авіва (1:1).

Ділити тут також треба на 5. Виходить, що цього тижня австрійці заробили 0,600 бали і відірвалися ще на 0,400. Загальна перевага над Україною становить 2,25 очки.

Шотландія

Обидві шотландські команди грають у Лізі Європи. Рейнджерс на виїзді програв чеській Спарті (0:1), а Селтік грав удома з німецьким Баєром і програв з рахунком 0:4.

У даному випадку неважливо на скільки ділити. Все одно отримуємо 0. Україна скорочує відставання до 0,7 бала.

Росія

Російські команди цього тижня зібрали хороший урожай. У Лізі чемпіонів Зєніт переміг Мальме (4:0), а у Лізі Європи Спартак на виїзді сенсаційно обіграв Наполі (3:2). Інший російський клуб – Локомотив – у Лізі Європи зустрічався з Лаціо та програв (0:2).

Якщо поділити набрані 4 очки на 5 команд, то вийде коефіцієнт 0.800. Отже, у рейтингу РФ відривається ще далі. Тепер відстань складає більше 1 бала.

Сербія

Партизан у Лізі конференцій без проблем переграв естонську Флору (2:0). А у Лізі Європи Црвена Звезда грала на виїзді проти болгарського Лудогорця. Результат матчу – перемога сербів з рахунком 1:0.

Сербія у кращому становищі, оскільки усі здобуті очки діляться на 4 (за кількістю учасників на старті). 4 поділити на 4 – маємо рівно 1 очко. Сербія наближається на відстань 1,725 бали.

Бельгія

Брюгге продовжує дивувати у Лізі чемпіонів. Тепер команда Едуарда Соболя перемогла у гостях Ляйпциг (2:1). У Лізі конференцій Гент здобув перемогу над кіпрським Антортосісом (2:0). У Лізі Європи Антверпен програв Анйтрахту (0:1), а Генк – загребському Динамо (0:3).

Ділимо 4 на 5, отримуємо 0,800 і бачимо, що Бельгія наближається. Відставання від України тепер становить 2,6 бали.

Швейцарія

Янг Бойз у Лізі чемпіонів поступився італійській Аталанті, а от у Лізі конференцій Базель без проблем переміг Кайрат (4:2).

Результат – 2 очки, які потрібно ділити на 4 команди. Коефіцієнт – 0,500, що дозволяє Швейцарії наблизитися до України на відстань 3,675 балів.