111_collage.webp (99.51 Kb)
ПСЖ позаду Лілля, Реал і Барселона позаду Атлетико, Ліверпуль, Ювентус та Боруссія можуть залишитися без Ліги чемпіонів.
111_collage.webp (99.51 Kb)
Найсильніші європейські футбольні чемпіонати добігають кінця, але навіть за пару турів до фінішу ще далеко не все зрозуміло як з чемпіонами (подекуди), так і з путівками до Ліги чемпіонів (визначилися лише у Примері).
Наразі триває боротьба за золото у Іспанії та Франції. За Лігу чемпіонів досі змагаються у Англії, Італії та Німеччині. В головних ролях – найсильніші футбольні клуби. Хто з них на що може розраховувати. Робимо прогноз.
Англійська Прем’єр-ліга
liverpool_chelsea_fin.webp (121.01 Kb)
Чемпіон АПЛ давно відомий. Ним за кілька турів до фінішу чемпіонату став Манчестер Сіті під керівництвом Гвардіоли. А от далі – ясності значно менше.
До завершення чемпіонату – 2 тури, які пройдуть наступного тижня – 18-19 та 23 травня, а поки невідомо, хто отримає медалі АПЛ та посяде 4-е місце, яке дає перепустку до Ліги чемпіонів.
На 2-му місці – Манчестер Юнайтед (70 очок). На третьому – Лестер (66 очок), на четвертому – Челсі (64). Ліверпуль поки 5-й з відставанням від «синіх» у 4 очки, проте підопічні Клоппа мають гру в запасі і 16 травня зіграють цей матч у гостях проти Вест Бромвіча, який вже вилетів з АПЛ. Ймовірно, тут буде перемога, тож «червоним» залишиться відіграти 1 очко.
На фініші Челсі гратиме проти Лестера і Астон Вілли. Обидва суперники непрості, а «лисиці» ще й самі борються за топ-4. У Ліверпуля календар значно простіший – команди другої половини таблиці Бернлі та Крістал Пелес. Вони вже не вилетять, але й піднятися вище 12-13 місця не зможуть.
Найгірша ситуація у Лестера. Крім виїзного матчу проти Челсі команда Брендана Роджерса в останньому турі зіграють з Тоттенгемом, який з усіх сил намагається зачепитися за єврокубки.
Іспанська Примера
real_atletico_fin.webp (148.66 Kb)
Топ-четвірка чемпіонату, яка гратиме у Лізі чемпіонів 2021-22 оформилася ще у березні. Після серії осічок грандів Севілья навіть якийсь час реально претендувала на золото, проте не витримала темпу і відсіялася і тепер має хіба що теоретичні шанси. Проте й нижче четвертого місці команда не опуститься. Оступилася і Барселона, зігравши 3:3 проти середняка Леванте. Тож, схоже, заочну боротьбу за титул поведуть два мадридські клуби.
У Севільї – 74 очки. У Барселони – 76. У Реала – 78. У Атлетіко – 80. За два тури до фінішу оптимальний календар саме у лідера. «Матрацники» 16 травня зіграють вдома проти Осасуни (11-е місце без жодної мотивації), а 23 травня – у останній грі чемпіонату поїдуть до Вальядоліда, який бореться за виживання.
Реалу потрібно ще зіграти в Більбао проти Атлетіка (9-е місце у Примері) та вдома – проти п’ятої команди чемпіонату Вільяреала. Це значно складніші суперники. До того ж, за рівності очок титул дістанеться Атлетіко, який має перевагу в очних зустрічах над Реалом (2:0 та 1:1). У Ла Лізі це головний критерій, тож підопічні Дієго Сімеоне можуть навіть в одному з двох матчів зіграти унічию і у разі перемоги в іншому не залежатимуть від результатів команди Зінедіна Зідана.
Барселона з дефіцитом у 4 очки від першого місця має сподіватися на провал конкурентів та дві власні перемоги – над Сельтою (8-е місце) та останньою командою турнірної таблиці – Ейбаром, який ще прагне залишитися в елітному дивізіоні. І якщо свої 6 очок «гранатово-сині» з великою долею ймовірності візьмуть, то 1 очко у двох турах для Атлетіко та не більше трьох для Реала – це з жанру сенсації.
Німецька Бундесліга
borussia_eintracht_fin.webp (85.79 Kb)
В Німеччині Баварія вже 9-й раз поспіль виграла чемпіонат і далі фактично відпочиває. Натомість нижче розгорнулася справжня битва за нагороди (з меншою напругою) та за топ-4 (це Ліга чемпіонів – і великі фінансові здобутки).
Лейпциг перебуває на 2-му місці, маючи 64 очки і навряд чи втратить срібні медалі. Хоча календар у «бичків» непростий – 15 травня суперником буде Вольфсбург (3-є місце, бореться за зону ЛЧ), а 22 травня – непоступливий берлінський Уніон (8-е місце, є шанси на єврокубки).
У Вольфсбурга – 60 очок у активі, а крім гри проти Лейпцига на «вовків» очікує поєдинок з Майнцем (12-й рядок у таблиці та жодної мотивації).
Найбільш гаряче – на межі топ-4. Дортмундська Боруссія наприкінці сезону набрала крейсерський хід і нині у Бундеслізі має серію із 6 поспіль перемог. «Джмелі» в тому числі обіграли на цьому відрізку і Лейпциг, і Вольфсбург. Тепер на команду очікують ігри проти Майнца та Баєра, який вже забезпечив собі місце у Лізі Європи на наступний сезон.
А от 5-й Айнтрахт навпаки на фінішу здувся і в останніх 4 матчах чемпіонату набрав лише 4 очки, дозволивши Боруссії себе випередити. Тепер команді потрібно не лише перемагати головного аутсайдера сезону Шальке (достроково вилетів з Бундесліги) та Фрайбург (9-е місце), але й сподіватися на втрату очок конкурентами, які поки що перебувають вище.
Італійська Серія А
napoli_juventus_fin.webp (112.84 Kb)
Тут схожа ситуація, але з поправкою на більш запеклу боротьбу за топ-4. Інтер достроково став чемпіоном, а далі наступні кілька команд йдуть у турнірній таблиці щільною групою і з кожним туром перетасовуються місцями.
Аталанта і Мілан мають по 75 очок, Наполі – 73, а Ювентус – 72. Один зайвий, а до фінішу – лише два тури. Є ще Лаціо, в активі якого 67 пунктів і гра у запасі, проте на потрапляння римлян до топ-4 навряд чи хтось ризикне поставити гроші. Потрібен неймовірний збіг обставин з трьома власними перемогами «орлів» і провалом на фініші відразу двох команд-конкурентів. Тож зосередимося на головних фаворитах.
Команда Руслана Малиновського 15 та 23 травня грає проти Дженоа (14-е місце) та Мілана. Сам Мілан до вирішального двобою з «бергамаскі» зіграє проти Кальярі (15-е місце). Тож якщо команди обіграють аутсайдерів, то спокійно в останній грі зможуть мовчазно погодитися на нічию. Вона влаштує обох.
Наполі ж має наразі більше перспектив на те, аби фінішувати у топ-4. Неаполітанці мають легших суперників на фініші, ніж Ювентус. Спочатку команда з півдня Італії проведе матч проти Фіорентини, а потім вдома прийматиме Верону. Це – 13-е і 10-е місця відповідно – без мотивації і добре поставленої гри.
А от Ювентус – на межі краху і всі шанси на Лігу чемпіонів може втратити вже після передостаннього туру, якщо програє Інтеру, а усі конкуренти здобудуть перемоги. В останньому поєдинку «старій синьйорі» буде легше (у суперниках – 12-та Болонья), але на той час все може бути вирішено.
Французька Ліга 1
lille_psg_fin.webp (96.71 Kb)
У Франції досі не визначена доля чемпіонства. «Нафарширований» зірками світового рівня ПСЖ ніяк не може наздогнати скромний Лілль і ризикує перервати свою трирічну переможу серію у Лізі 1.
До фінішу – 2 тури (16 та 23 травня), а ситуація у турнірній таблиці наступна: Лілль – 79 очок, ПСЖ – 76, Монако – 74, Ліон – 73. Останні дві команди навряд чи претендують на чемпіонський титул, проте готові миттєво скористатися будь-якою осічкою парижан і витиснути їх на 4-ту сходинку. А від Франції у Лізі чемпіонів гратиме лише три команди. Для власників-шейхів ПСЖ це буде справжньою катастрофою.
Втім, такий варіант малоймовірний, адже ПСЖ на фініші не має суперників, які би дійсно могли перемогти (тим більше – двічі). Спочатку парижани зіграють проти Реймса (13-е місце), а потім – проти Бреста (14-е місце). Ці команди теоретично ще можуть вилетіти, проте навіть така мотивація навряд чи допоможе їм здолати поки що діючого чемпіона.
Погані новини для ПСЖ полягають у тому, що у Лілля також достатньо простий календар останніх двох турів. «Доги» спочатку зіграють вдома проти Сент-Етьєна (11-е місце у турнірній таблиці), а потім поїдуть в гості до Анжера (12-е місце). Так що у разі втратити такого близького чемпіонства нинішній лідер чемпіонату зможе звинувачувати лише себе самого.
До речі, навіть одна поразка Лілля призведе до зміни лідера, адже якщо ПСЖ зрівняється за очками із суперником, то матиме перевагу за рахунок різниці забитих та пропущених голів. Нині у Лілля цей показник складає +40, тоді як у парижан він дорівнює аж +52.