Трансферне вікно відкриється лише 1 січня, але вже зараз є чимало чуток і майже здійснених переходів.

Деякі з них можуть суттєво послабити команди і Прем’єр-лігу в цілому. Проте велика частина дасть хороший стимул для збірної України, якщо футболісти отримають нові виклики у більш сильних чемпіонатів.

10. Рустам Ахмедзаде (Минай – Карабах)

Чи не єдина світла пляма у закарпатській команді (2 голи у 12 матчах) переїздить на історичну батьківщину – у чемпіонат Азербайджану. 20-річний нападник пішов за скромні 200 тисяч євро, проте для Миная це подія – перший в історії клубу заробіток на продажу гравця. Тепер форвард замість того аби боротися за виживання навесні гратиме у єврокубках – Карабах пробився до 1/16 фіналу Ліги конференцій, де зустрінеться з французьким Марселем.

9. Марк Мампассі (Маріуполь – Локомотів)

Центральний захисник молодіжної збірної України та ФК Маріуполь обрав російський вектор занепаду кар’єри. Шахтар, якому належав контракт футболіста (на березі Азовського моря він грав у оренді), відпустив вихованця у Москву за величезні як для гравця без досвіду 4 мільйони євро. Йдеться навіть про зміну громадянства.

8. Ілля Забарний (Динамо – Челсі)

За резонансом цей перехід міг би стати номером 1, проте поки що це лише чутки, тому ставимо його так низько. Ілля Забарний – єдиний, хто зіграв у Лізі чемпіонів за Динамо усі матчі. Він – один із трьох найкращих молодих гравців цього розіграшу ЛЧ. У нього – свіжий контракт з клубом на наступні 5 років і цінник у 20 млн євро. Чутки про Челсі були ще влітку і якби вони стали реальністю – це був би супертрансфер для усього українського футболу.

7. Владислав Кочергін (Зоря – чемпіонат Бельгії)

Дика ситуація у Зорі: лідер команди не захотів підписувати новий контракт, який добігає кінця влітку 2022-го, на старих умовах, і за це його запроторили до дублю, залишивши вже на кілька місяців без ігрової практики. Замість того, щоб продати Кочергіна і заробити якийсь мільйон євро, власники пішли на принцип і тепер за пів року втратять гравця безплатно.

Півзахисник вже відкинув пропозицію Металіста, а чутки про інтерес Динамо були висмоктані з пальця. Мета у Кочергіна – закордонні чемпіонати, але навряд чи в такій ситуації він зможе знайти щось краще, ніж чемпіонат Бельгії. А швидше за все це будуть Польща, Угорщина або Чехія. Там українців добре знають, а умовні Легія чи Славія можуть стати трампліном до Бундесліги або Серії А. Аби лише футболіст не повторив долю Юрченка, який цього літа пішов із Зорі у пошуках кращої долі, але у Європі роботу так і не знайшов, повернувшись до УПЛ. 

6. Олександр Сваток (Дніпро – Базель або Олімпіакос)

Вихованець дніпровського футболу у 2019 році вже пробував себе за кордоном – у чемпіонаті Хорватії. Вдалося не дуже, тож центральний захисник повернувся до УПЛ. За Дніпро Сваток видав дуже хороший рік і заслужив підвищення. Тепер на 27-річного футболіста претендують швейцарський Базель та грецький Олімпіакос.

5. Беньямін Вербіч (Динамо – Аль-Айн)

Динамо ще рік чи півтора тому мало продати словенця, коли за нього ще можна було виручити якусь адекватну суму. Але нині лівий вінгер суттєво здав і йому немає місця у основному складі, а тримати гравця національної збірної з високою зарплатнею на лавці – занадто велика розкіш.

А от Сергій Ребров, схоже, не проти реанімувати кар’єру футболіста, якого тренував кілька років тому в Києві. Ціна питання для лідера чемпіонату ОАЕ – «нещасні» 3 мільйони євро.

4. Марлос (Шахтар – Близький Схід)

Легенда «Металіста» і «Шахтаря» більше не буде виступати в УПЛ. «Гірники» некрасиво повелися з 33-річним гравцем, не уклавши з ним новий контракт. У відповідь бразилець навіть не прийшов на командний прощальний вечір, а у клубі не придумали нічого кращого, ніж провести вечірку без «винуватця» і потім оприлюднити з неї фото.

Марлос наразі має чимало варіантів для продовження кар’єри. Повернення у Харків майже неможливе, а от клуби Бразилії, Мексики і Туреччини – вже вишикувалися у чергу. Втім, найбільше шансів у більш багатих шейхів із Катару, Саудівської Аравії чи ОАЕ. Півзахисник цілком здатен пограти там ще пару років і заробити чималу «пенсію».

3. Аллах’яр Саядманеш (Зоря – Фенербахче)

Молодий форвард настільки добре проявив себе у чемпіонаті України, що цього року заслужив виклик до збірної Ірану і дебютував за національну команду. Універсал, який може зіграти як на вістрі атаки, так і на обох флангах, забив у чемпіонаті вже 7 голів і віддав 4 результативні передачі партнерам.

Проблема у тому, що його контракт належить турецькому Фенербахче, а для викупу у Зоря просто немає 3,5 мільйонів євро. Саядманеш уже попрощався з одноклубниками перед відпусткою і навряд чи повернеться в Україну – його долю тепер будуть вирішувати турки. А УПЛ втратила одного з найбільш яскравих гравців.

2. Артем Довбик (Дніпро – Фіорентина або Баєр)

Навколо найкращого бомбардира УПЛ вирує безліч чуток. ЗМІ сватають Артема Довбика у турецький Бешикташ, бельгійські Андерлехт і Генк, італійські Торіно та Болонью і навіть київське Динамо (щоправда, за неймовірні для киян 12-15 млн євро).

Цифра у 6 млн – ближча до реальності. Саме стільки нібито готовий заплатити Баєр, якщо їхнього форварда Шика переманять більш багаті команди. Але найбільш реальним варіантом вбачається італійська Фіорентина. І тут також усе залежить від трансферу нападника Влаховіча, за яким полює зокрема Манчестер Юнайтед.

1. Віталій Миколенко (Динамо – Евертон)

Лівий захисник Динамо та збірної України вже злітав у Ліверпуль, пройшов медогляд і за даними великої кількості ЗМІ вже підписав угоду з «ірисками». Про неї офіційно мають оголосити вже після відкриття трансферного вікна. Ціна питання – 23 млн євро.

Єдине, що лякає – підвішене становище тренера Евертона Бенітеса. Його можуть звільнити вже у січні і тоді Миколенко вимушений буде доводити новому наставнику, що заслуговує місце в основі. А без Бенітеса може у команді лишитися і конкурент за це місце у складі – француз Дінь, з яким у нинішнього тренера конфлікт.