Гроші не грають у футбол і не перемагають. Це аксіома. Але вони точно роблять шанси перемогти вищими, адже туди, де платять найвищі у футболі зарплати, значно легше запросити найкращих футболістів.
З року в рік клуби-гранди конкурують між собою за головних футбольних зірок і намагаються переконати їх прийняти пропозицію роботи саме грошима. Тож, які футбольні клуби платять найвищі зарплати у 2021 році і хто ті футболісти, які заробляють найбільше. Пропонуємо топ-10 найвищих зарплат у футболі. Цифри – зарплата за тиждень.
10. Роберт Левандовскі – 412,8 тисяч євро
Зірка мюнхенської Баварії – єдиний гравець Бундесліги, який потрапив у десятку найоплачуваніших футболістів. І свій 21,5 млн євро за рік він повністю заслуговує, забиваючи у середньому більше 1 гола у матчі. Левандовскі 9 разів вигравав чемпіонат Німеччини, 6 разів ставав найкращим бомбардиром Бундесліги, щойно отримав Золотий бутс за феноменальний минулий сезон (48 голів у 40 поєдинках) і продовжує вражати в поточному (11 голів у 7 поєдинках). У 2020-му польський форвард був фаворитом у боротьбі за звання найкращого футболіста світу, але через пандемію коронавіруса організатори премії вирішили не вручати Золотий м’яч нікому.
9. Давід де Геа – 441,9 тисяч євро
Воротар Манчестер Юнайтед є найбільш високооплачуваним воротарем у світі, а також єдиним іспанським гравцем у топ-10. МЮ підписав угоду з колишнім гравцем Атлетіко аж 10 років тому і за цей час голкіпер не віддавав нікому пост №1 у команді, хоча ледь не щороку його сватають у іспанські або інші англійські гранди. За майстерність та відданість клуб платить де Геа майже 23 мільйони євро на рік.
8. Кевін де Брюйне – 453,8 тисяч євро
Бельгійський півзахисник отримав одну з найвищих зарплат у Прем’єр-лізі після того, як у квітні підписав новий контракт з Манчестер Сіті і продовжив своє перебування у команді аж до літа 2025-го. Де Брюйне – один з найбільш талановитих гравців свого покоління і мотор «містян» у трьох переможних сезонах АПЛ за останні 6 років. Тож ці 23,6 млн євро на рік – цілком заслужені.
7. Кріштіану Роналду – 453,8 тисяч євро
Ідентичні цифри і у 5-разового володаря Золотого м’яча, який цього літа після 12-річної перерви повернувся до Манчестер Юнайтед. 36-річний футболіст із такою зарплатнею – нонсенс, але Роналду – феномен, який може дати фору молодим, що і почав доводити з перших своїх матчів за нову стару команду. У трьох матчах (АПЛ та Ліга чемпіонів) португалець уже забив 4 голи. Цікаво, що у Ювентусі в попередньому сезоні форвард отримував удвічі більше – майже 1 мільйон євро на тиждень. Фантастичні цифри.
6. Кіліан Мбаппе – 483,8 тисяч євро
Наймолодший (22 роки) і найменш оцінений («усього лише» трохи більше 25 млн євро на рік) із зіркового тріо нападу ПСЖ. Можливо, така зарплата була одним із факторів, через які француз прагнув улітку перейти до Реала. Але трансфер не відбувся, тож Мбаппе вже наступного року зможе піти безкоштовно. А така економія для клуба-покупця може вилитися у «подяку-коменсацію» у вигляді підвищеної зарплатні.
5. Гарет Бейл – 589,7 тисяч євро
Реал, як бачимо, вміє платити шалені гроші. Причому – не завжди лідерам. Той же валлійський вінгер своєю грою заслужив значно скромнішу зарплату, але у 2016-му про його майбутні травми і серйозну втрату форми ніхто у Мадриді не підозрював – тому і підписали по-справжньому королівський контракт – 30,6 млн євро на рік. Угода спливає тільки наступного літа – і тоді іспанці видихнуть з полегшенням, адже усі попередні роки спроби спекатися найдорожчого свого гравця і розвантажити цим платіжну відомість, були безуспішними. Бейл не бажав йти на зменшення доходів, а жоден президент інших клубів не збожеволів настільки, щоб платити такі гроші.
4. Антуан Грізманн – 677,8 тисяч євро
Після переїзду Ліонеля Мессі у чемпіонат Франції за іронією долі саме француз став найціннішим гравцем Примери і (на короткий час – єдиним гравцем Барселони у цьому рейтингу). Але дуже скоро каталонці позбулися і третього свого основного форварда за рік. Грізманн повернувся у Атлетіко, звідки переходив до «блаугранас» з однією умовою – отримувати ті самі гроші, що і у Каталонії. Боси «матрацників» погодилися і тепер щороку платитимуть нападнику 35,2 мільйони євро на рік.
3. Луїс Суарес – 677,8 тисяч євро
Така сама зарплатня і у іншого форварда Атлетіко – уругвайця Суареса. Він те ж з не найкращими емоціями залишав Барселону рік тому на фоні фінансової кризи, що розпочиналася у «синьо-гранатових». Каталонці вже е могли платити нападнику оговорену угодою суму, а у Мадриді гроші знайшлися без проблем. І не пошкодували, адже 21 гол Суареса дозволив команді вибороти титул чемпіона Іспанії
2. Неймар – 714,5 тисяч євро
Бразильський форвард отримував найбільші гроші у ПСЖ до цього серпня – більше 37,1 млн євро на рік. Тепер він лише другий, проте навряд чи це дуже засмучує футболіста. Нині у Парижі зібралася справжні дрім-тім, тож у поточному сезоні члени команди мають зосередитися не на грошах, а на вершині, яка ПСЖ досі не підкорювался – перемозі у Лізі чемпіонів. А потім вже можна буде і про підвищення зарплатні говорити.
1. Ліонель Мессі – 1,13 млн євро
Епопея з укладанням нового контракту з найкращим футболістом світу цього літа стала найбільшою футбольною драмою. Барселона, яка опинилася у скрутному фінансовому становищі, до останнього мріяла зберегти свою зірку – погодила з іншими футболістами зниження їхньої зарплаті і навіть отримала згоду самого Мессі отримувати тільки половину від минулої угоди. Але і цього виявилося недостатньо – керівництво Ла Ліги не дозволило реєструвати аргентинця через порушення правил фінансового фейр-плей. Зі сльозами на очах сучасний геній футболу оголосив про від’їзд з Каталонії, а через кілька днів став гравцем ПСЖ. Компенсацією за такі переживання стали майже 59 мільйонів євро на рік зарплатні на новому місці.
Окрім зарплати
Рейтинг вище заснований виключно на офіційних заробітних платах (до вирахування податків), але крім цього футболісти мають ще й інший дохід. Насамперед – рекламні угоди. Якщо враховувати і їх, то перша десятка буде виглядати дещо іншою.
За підрахунками Forbes, найбільш багатим футболістом поточного сезону є Кріштіану Роналду. Його річний дохід складає 125 мільйонів доларів. У Ліонеля Мессі трохи скромніші цифри – 110 млн доларів. Далі – одноклубники аргентинця Неймар (95 млн доларів) та Кіліан Мбаппе.
Також у десятці – Роберт Левандовскі і Гарет Бейл. На інших позиціях відбулося 4 зміни у порівнянні із зарплатним рейтингом. Схоже, Грізманну, Суаресу, де Брюйне і де Геа спонсори не доплачують, бо їх із топ-10 найбагатших футболістів витіснили Мохамед Салах (Ліверпуль), Поль Погба (МЮ), Еден Азар (Реал) і несподівано – ветеран Андрес Іньєста з японського Віссел Кобе. Їхні не надто розкішні контракти компенсуються щедрими рекламодавцями.