Міжнародний центр спортивних досліджень CIES оприлюднив цікавий рейтинг кількості заробітчан у футбольних командах Європи. У списку на вершині присутня і команда з Української Прем’єр-ліги.
Найбільше легіонерів на Кіпрі
У розрізі національних чемпіонатів лідером рейтингу за кількістю гравців-іноземців став чемпіонат Кіпру, де 78,5 % усіх футболістів мають відмінне від кіпрського громадянство. Найвищі показники – у Пафоса. Тут більше 91 % ігрового часу відведено саме легіонерам.
Зокрема, за Пафос грає український воротар Артур Рудько, а також представники Австрії, Словенії, Чехії, Хорватії, Сербії, Чорногорії, Румунії, Нідерландів, Франції, Англії, Фінляндії, Вірменії, Дагестану, Португалії, Колумбії, Бразилії, Аргентини, Ямайки, Анголи, Кабо-Верде. Кіпріотів у заявці на сезон 8, але лише один з них – захисник Александрос Міхаіл – вийшов у поточному сезоні хоча би на 1 хвилину на поле.
На другому місці за кількістю легіонерів – грецька Суперліга, де 70,6 % усього ігрового часу усіх команд віддано іноземцям. Лідер – Волос, який на 89 % складається з легіонерів. Тут також є український слід – воротар Борис Клайман народився у Вінниці, але має ізраїльське громадянство і навіть зіграв за збірну цієї країни.
Третя – турецька Суперліга (70,2 %) і команда-лідер за цим показником Фатіх Карагюмрюк (86 %).
Італія – найбільш інтернаціональна
Якщо рахувати лише топ-чемпіонати, то лідером є італійська Серія А, в якій відразу три команди перевищили показник у 80 % ігрового часу для легіонерів. На першому місці – Удінезе (88 %). На другому – Аталанта з українцем Русланом Малиновським (86,3 %). На третьому – Торіно (83,7 %).
Цікаво, що два італійські лідери посідають 1-ше та 3-тє місця серед команд із топ-5 найсильніших європейських чемпіонатів. Між ними вклинився діючий переможець Ліги чемпіонів англійський Челсі (86, 8 %).
По рейтингу чемпіонатів, Серія А стала четвертою після Кіпру, Греції та Туреччини. Англійська Прем’єр-ліга – шоста (ще й після Бельгії). Німецька Бундесліга – восьма (після Португалії). У середині списку – іспанська Примера (15-те місце) та французька Ліга 1 (18-те місце).
Де легіонерів найменше
Усього CIES аналізував статистичні дані 31 європейського чемпіонату – найсильніших турнірів згідно рейтингу УЄФА. Українська Прем’єр-ліга посіла останнє місце з показником 17,4 %
При цьому чернігівська Десна стала однією з двох (з-поміж 474 колективів) командою, яка не задіяла у поточному сезоні жодного легіонера. У минулій першості у Чернігові грав румун Діма, проте на полі він майже не з’являвся, а влітку залишив команду.
Інший клуб без іноземців на полі – Атлетік Більбао (Іспанія). Тут вже більше 100 років дотримуються суворого правила – за команду можуть виступати лише баски за походженням. В клубі грали громадяни інших країн, але лише ті, у чиїх жилах тече баскська кров.
Українські реалії
Найбільш інтернаціональними командами УПЛ визнані донецький Шахтар (54,6 % ігрового часу віддано іноземцям), полтавська Ворскла (40,9 %) та ФК Львів (32, 2%).
В нижній частині рейтингу відразу над Десною з її 0 % легіонерів, розмістилися львівський Рух (0,8 %), рівненський Верес (1,2 %) та ФК Маріуполь (1,5 %).
Київське Динамо – у середині списку з 17 відсотками ігрового часу для легіонерів. Це якраз середній для УПЛ показник.