У кожній футбольній команді, не зважаючи на місце, яке вона посідає у турнірній таблиці, є свої лідери і гравці, які перебувають за межами основного складу чи навіть заявки на матч.

І кожна команда користується своїм правом вибрати найкращого і відзначити його за підсумками року. Пропонуємо вам результати внутрішніх опитувань у всіх 16 командах – учасницях УПЛ за підсумками 2021 року.

Маріуполь

Невдячна справа обирати найкращого у найгіршій команді УПЛ. Голосування за це звання у соцмережах клубу ще триває, але вже видно явного лідера. Вінгер Дмитро Топалов набирає поки вдвічі більше голосів, ніж найближчі конкуренти – Кулаков і Кащук. Він не надто переконливо грав на початку року, але надалі був найактивнішим на полі. Результатом стали 4+4 за системою гол плюс пас за 2021 рік. Для такої команди, як Маріуполь – досить пристойно.  

Минай

Схожа історія. Нурієв у минулому сезоні був явним лідером закарпатської команди і якби залишився в Ужгороді – мав би усі шанси на звання найкращого. Але пішов, тож обираємо з гравців, які були в Минаї протягом усього року. А таких було усього чотири: півзахисники Хахльов і Книш, форвард Ахмедзаде та опорник Олександр Петрусенко. Його і обираємо, що підтверджує і статистика: лідерські показники за трьома важливими статистичними даними – найбільше точних пасів, виграних єдиноборств та відборів у команді.

Інгулець

Команда Лавриненка провела досить блідий рік. І якщо у першій частині сезону в Інгульці був хоча би результативний форвард Січінава, то після його переходу в Колос харизматичних особистей не лишилося. Відзначити можна було або ветеранів Бартловіча і Шуста, які з об’єктивних причин не можуть провести достатньо кількість матчів аби претендувати на статус лідера, або… центрального півзахисника Євгена Запорожця. За сукупністю. Адже він був головним мотором Інгульця ще у Першій лізі, надійно провів дебютний сезон команди в УПЛ і не провалювався восени 2021-го. Навіть дві результативні передачі партнерам віддав. 

Чорноморець

Півзахисника Артура Авагімяна вболівальники Чорноморця визнали найкращим футболістом команди «моряків» у 2021 році. Голосування проходило у соціальних мережах клубу.

Авагімян провів у 2021 році 36 офіційних матчів у складі Чорноморця та забив у них 9 м’ячів. Він – один з небагатьох футболістів команди, які залишилися у основному складі після висадки в Одесі великого десанту орендованих «динамівців» улітку. Але зараз і лідер команди залишає команду з півдня і переїздить до Олександрії.

Львів

На цього місці мав бути Ренан, алке влітку він перейшов із Львова до Колоса, а пів року навіть дуже успішного – замало для звання найкращого футболіста. Тому зупинимося на іншому форварді-іноземцю. Ернест Ньярко з Гани. До цього він виступав у чемпіонаті Португалії, та більше року – в іншому львівському клубі – Рух. Не вразив, але у Львові розкрився. За рік він забив 4 голи та 5 разів віддавав партнера гольові передачі. Зараз є чутки, що форвард перейде до більш сильної команди УПЛ.

Рух

Юрій Климчук – лівий вінгер Руха – поза конкуренцією і за якістю гри, і за кількісними статистичними показниками, і за стабільністю, яка, як відомо, – ознака високого класу. В обох півріччях – у другому колі минулого чемпіонату та у першому поточного сезону – Климчук був досить результативним. Він забив 8 голів, випередивши усіх форвардів команди. За підсумками минулого сезону вболівальники визнали його найкращим футболістом команди.

Металіст-1925

Рік для харків’ян був поділений навпіл – навесні були матчі у Першій лізі, восени – в УПЛ. І у кожній частині були свої герої. Навесні 6 голів у 7 матчах забив форвард Пономар, але у першому турі Прем’єр-ліги він отримав важку травму і більше не грав. Схожа історія і у бразильця Дерека. Навпаки – у Криськіва, який восени був одним з лідерів Металіста-1925, але у Першій лізі на такий статус явно не награв.

Чи не єдиним стабільним гравцем став 28-річний хавбек Юрій Батюшин. На початку року він перейшов із Гірника-Спорта і відразу забронював собі місце в основі. У перших 4 офіційних матчах року футболіст двічі забив і двічі успішно асистував партнерам. А загалом за друге коло сезону 2020/21 набрав 6+3 за системою гол плюс пас. В УПЛ Батюшин не здувся: навіть пропускаючи чимало ігор (лише 3 повні матчі – по 90 хвилин) півзахисник став одним із найбільш результативних футболістів Металіста-1925.

Верес

Рівненська команда – одна з найкращих в УПЛ за кількістю пропущених голів, а її голкіпер Богдан Когут очолює рейтинг воротарів команд Ліги за кількістю «сухих» ігор. У першій частині чемпіонату він відіграв на нуль у дев’яти поєдинках. Також Богдан Когут – єдиний гравець команди, який увійшов до складу символічної збірної першої частини сезону від сайту СпортАрена.

Колос

Щомісяця Колос підбиває підсумки міні-опитування на звання «Гравець місяця». У 2021 році таких було 8 (за винятком січня, лютого, червня і липня, який об’єднали із серпнем). У половині випадків вболівальники найкращим називали Дениса Костишина – сина головного тренера (тепер уже колишнього).

Десна

Зважаючи на масовий вихід футболістів Десни влітку, обрати найкращого за весь календарний рік було не дуже складно. З реальних лідерів команди в обох сезонах взяли участь хіба що Андрій Тотовицький та Владислав Калитвинцев. Віддамо перемогу першому. Він не лише став найкращим у минулому чемпіонаті за системою гол плюс пас у всій УПЛ, але й продовжив демонструвати високий рівень восени (3+3).

Олександрія

Найкращий гравець радикального оновленої влітку Олександрії – довгожитель команди півзахисник Кирило Ковалець. Він упевнено провів другу частину минулого чемпіонату, а в новому сезоні тричі (найчастіше серед одноклубників) потрапляв до числа кандидатів на звання найкращого футболіста туру всієї УПЛ.

Ворскла

Голосування у Полтаві не проводили, але визначити найкращого не так вже й складно. Так, півзахисник Тілль провів чудову осінь 8+7 за системою гол плюс пас у 16 матчах УПЛ. Але протягом усього року кращий вигляд мав молодий голкіпер Дмитро Різник, який не просто надійно зіграв, але і встановив рекорд українського футболу, відбивши 5 поспіль 11-метрових. Такої статистики немає навіть у найкращих воротарів Європи.

Зоря

Луганський клуб теж офіційно не визначав найкращого гравця року, проте вибір тут ще менший, ніж у Ворсклі. Іранський форвард команди Аллах’яр Саядманеш став найкращим за підсумками сезону 2020/21, а восени продовжив феєрити. На його рахунку 7 голів і 4 результативні передачі партнерам у першому колі.

Дніпро

Форвард Артем Довбик став лауреатом чималої кількості опитувань та рейтингів протягом років. Апофеозом стала перемога у голосуванні серед футболістів тренерів та гравців УПЛ за підсумками 2021 року. Логічно, що і у внутрішньому «конкурсі» найкращому бомбардиру Прем’єр-ліги не було рівних.

Голосування тривало тиждень, і в ньому взяв участь усього 651 вболівальник. Кожен міг назвати трійку гравців, за 1 місце нараховувалось 3 бали, за 2-е – 2, за 3-тє – 1). Артем Довбик переміг, як то кажуть, у одні ворота – 596 перших місць і 1923 бали у підсумку. Наступні два місця посіли Пихаленок та Дубинчак.

Динамо

Голосування проходило у офіційному Telegram-каналі клубу. У ньому взяли участь більше 10 тисяч уболівальників. Більшість із них назвали найкращим футболістом команди у 2021 році 23-річного півзахисника Миколу Шапаренка. Він зібрав 35 % голосів.

Другим із показником у 20% став голкіпер  Бущан, якого у цьому році вже називали найкращим воротарем УПЛ за підсумками сезону 2020/21. Третім став півзахисник  Буяльський із доробком у 15% – найкращий футболіст УПЛ сезону, що завершився. У топ-5 також увійшли Гармаш та Циганков.

Шахтар

Приємно, що нарешті у Шахтарі найкращим гравцем року було визнано не легіонера, а вихованця українського футболу. В опитуванні на офіційних сторінках клубу в соціальних мережах взяли участь майже 11,5 тисяч уболівальників. Їхній вибір – 20-річний вінгер Михайло Мудрик.

Футболіст раніше двічі поспіль став гравцем місяця (у листопаді та грудні) і у підсумку випередив Марлоса, Соломона, Трубіна, Степаненка і Пятова, зібравши більше 3 тисяч голосів.